10 yıllık eşine böbreğini verdi

Sivas’ta yaşayan Murat Ergan, 10 yıllık eşine bir böbreğini vererek tekrar hayata tutunmasında yardımcı oldu.

10 yıl önce gittiği hastanede böbrek hastası olduğunu yaptırdığı tahlille öğrenen 1 çocuk annesi Ayşegül Ergan’a eşi Murat Ergan yaklaşık 3 ay önce bir böbreğini vererek hayata tutunmasını sağladı. İstanbul’da böbrek nakli olan Ergan yeni bir hayata merhaba derken eşinin kendisine, kendi isteğiyle böbreğini verdiği söyledi.

Eşine böbreğine bağışlayan Murat Ergan, kayınvalidesinin böbreği uyuşmayınca, 3 ay önce İstanbul’da böbreğini eşine nakil ettirdiğini belirterek, tüm babaların çocuklarına annelik yapan eşleri için bunları yapması gerektiğini ifade etti.

Çiftin çocuğu 9 yaşındaki Remzi Ergan ise annesinin böbrek rahatsızlığı sebebiyle çok sıkıntı çektiğini, bu yüzden kendisinin de çok üzüldüğünü ifade ederek, bütün babaların kendi babası gibi fedakarlıklar yapmalarını istediğini belirtti.

İstanbul’a periyodik olarak kontrole gitmek zorunda olan asgari ücretli aile, yaşadıkları maddi sıkıntılar nedeniyle Sivas Belediyesi bünyesindeki Hayat Ağacı Derneğinden destek istedi. Uçakla İstanbul’a gidip gelmek zorunda kalan ailenin geçim durumunu değerlendiren Hayat Ağacı Derneği, aileye Gıda Bankasından alışveriş imkanı sağladı.

Eşinin kontrolü tamamlanıncaya kadar ev eksiklerini bir süreliğine ücretsiz olarak Gıda Bankasından temin edecek olan Murat Ergan, bağışları ile Hayat Ağacı Derneğine destek olan hayırseverlere teşekkür etti.

 • Merkez Bankası’ndan Dövize Şoklama

  Merkez Bankası faiz oranlarını yükselterek dövize adeta şok etkisi yaptı. Merkez Bankası’nın ekonomiye şok etkisi yapması ile Amerikan Doları 6.01 TL seviyelerini gördü. Merkez Bankası faiz […]

 • 30 Bin Liraya Alınabilecek En İyi Araba

  Dolar fiyatlarının artmasıyla yükselen araç fiyatları, özellikle sıfır araç fiyatlarında yaşanan uçuk fiyat artışları nedeniyle vatandaşın araç alım gücünü oldukça etkilemiş durumda. Eskiden sıfır olarak satın alınabilen fiyatla araç, bugün ikinci el olarak alınabilmektedir.

 • Moldova’da 7 Çalışan Sınırdışı Edildi

  Moldova’nın en kalabalık şehri Kişinev’de Fetullah Gülen’e yakınlığıyla bilinen okul çalışanlarından 7 kişi gözaltına alınarak sınırdışı edilmeleri için işlemler yapıldı. Kişinev’de yaşanan bu gelişmeler Orizont […]

 • Asılan Öcalan Posterine Pentagon Açıklaması

  Pentagon sözcüsü White, Pentagon’da basın toplası düzenledi. Toplantıda basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Soruları yanıtlayan White, AA muhabirinin uzun bir sorusuna yanıt vermekte gecikmedi. AA muhabirinin […]

 • Retuers Irak’ın Planını Yayınladı

  Reuters Haber Ajansı’nın haber araştırmasına göre Irak’ın yetkili bakanlığı Irak Bölgesel Kürdistan Yönetimi’ni (IKBY) İran ve Türkiye desteğiyle kendi kontrolleri altına almayı planladıkları ortaya atıldı. […]