Politik Yaşam

10 yıllık eşine böbreğini verdi

SİVAS’TA YAŞAYAN MURAT ERGAN, 10 YILLIK EŞİNE BİR BÖBREĞİNİ VEREREK TEKRAR HAYATA TUTUNMASINDA YARDIMCI OLDU.

10 yıllık eşine böbreğini verdi
Bu haber 26 Temmuz 2016 - 16:24 'de eklendi ve 429 views kez görüntülendi.

Sivas’ta yaşayan Murat Ergan, 10 yıllık eşine bir böbreğini vererek tekrar hayata tutunmasında yardımcı oldu.

10 yıl önce gittiği hastanede böbrek hastası olduğunu yaptırdığı tahlille öğrenen 1 çocuk annesi Ayşegül Ergan’a eşi Murat Ergan yaklaşık 3 ay önce bir böbreğini vererek hayata tutunmasını sağladı. İstanbul’da böbrek nakli olan Ergan yeni bir hayata merhaba derken eşinin kendisine, kendi isteğiyle böbreğini verdiği söyledi.

Eşine böbreğine bağışlayan Murat Ergan, kayınvalidesinin böbreği uyuşmayınca, 3 ay önce İstanbul’da böbreğini eşine nakil ettirdiğini belirterek, tüm babaların çocuklarına annelik yapan eşleri için bunları yapması gerektiğini ifade etti.

Çiftin çocuğu 9 yaşındaki Remzi Ergan ise annesinin böbrek rahatsızlığı sebebiyle çok sıkıntı çektiğini, bu yüzden kendisinin de çok üzüldüğünü ifade ederek, bütün babaların kendi babası gibi fedakarlıklar yapmalarını istediğini belirtti.

İstanbul’a periyodik olarak kontrole gitmek zorunda olan asgari ücretli aile, yaşadıkları maddi sıkıntılar nedeniyle Sivas Belediyesi bünyesindeki Hayat Ağacı Derneğinden destek istedi. Uçakla İstanbul’a gidip gelmek zorunda kalan ailenin geçim durumunu değerlendiren Hayat Ağacı Derneği, aileye Gıda Bankasından alışveriş imkanı sağladı.

Eşinin kontrolü tamamlanıncaya kadar ev eksiklerini bir süreliğine ücretsiz olarak Gıda Bankasından temin edecek olan Murat Ergan, bağışları ile Hayat Ağacı Derneğine destek olan hayırseverlere teşekkür etti.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER