Politik Yaşam

36. Uluslararası Nasreddin Hoca Karikatür Yarışması sonuçlandı

KARİKATÜRCÜLER DERNEĞİ TARAFINDAN DÜZENLENEN 36. ULUSLARARASI NASREDDİN HOCA KARİKATÜR YARIŞMASI SONUÇLANDI.

36. Uluslararası Nasreddin Hoca Karikatür Yarışması sonuçlandı
Bu haber 26 Temmuz 2016 - 14:18 'de eklendi ve 600 views kez görüntülendi.

Karikatürcüler Derneği tarafından düzenlenen 36. Uluslararası Nasreddin Hoca Karikatür Yarışması sonuçlandı.

Karikatürcüler Derneği tarafından 36’ncısı düzenlenen Uluslararası Nasreddin Hoca Karikatür Yarışaması’nın jüri üyeleri Erdoğan Başol, Bernard Bouton, Oğuz Demir, Kadir Doğruer, Oleksy Kustovsky, Metin Peker, İbrahim Tuncay ve Şevket Yalaz, 21 Temmuz günü Armada Otel’de toplandı. Erdoğan Başol’un başkanlığındaki jüri, 69 ülkeden 790 karikatür sanatçısının bin 650 adet çalışmasını değerlendirerek, 36. Uluslararası Nasreddin Hoca Karikatür Yarışması Büyük Ödülü’nü (5 bin dolar) Angel Boligan Corbo’nun (Meksika) eserine layık gördü. Yarışmada ayrıca 5 adet başarı ödülü (bin dolar) ve çeşitli kurum ve kuruluşların özel ödülleri dağıtıldı.

İlki 1974 yılında düzenlenen Uluslararası Nasreddin Hoca Karikatür Yarışması’nın ulusal ve uluslararası önemli karikatür sanatçılarının ilgi ve destekleriyle bu güne kadar geldiği belirtilerek, yarışmanın albümünün önümüzdeki günlerde yayınlanarak tüm katılımcı karikatür sanatçılarına, uluslararası karikatür, mizah merkez ve müzelerine gönderileceği ifade edildi.

Yarışmada başarı ödülüne layık görülen isimler şöyle:

“Ahmet Öztürklevent (Türkiye), Mojmir Mihatov (Hırvatistan), Serdar Günbilen (Türkiye), Alessandro Gato (İtalya), Muhittin Köroğlu (Türkiye).”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER