Politik Yaşam

84 yaşındaki Fatma teyzenin demokrasi aşkı

KONYA’NIN AKŞEHİR İLÇESİNDE, 15 TEMMUZ’DAN BU YANA HER AKŞAM BİR ELİNDE BASTONU DİĞER ELİNDE SALLADIĞI TÜRK BAYRAĞI İLE CUMHURİYET MEYDANI’NA GELEREK DEMOKRASİ NÖBETİNE KATILAN 84 YAŞINDAKİ FATMA AYÇİÇEK VATANDAŞLARIN BÜYÜK SEVGİSİNİ KAZANDI.

84 yaşındaki Fatma teyzenin demokrasi aşkı
Bu haber 26 Temmuz 2016 - 12:02 'de eklendi ve 347 views kez görüntülendi.

Konya’nın Akşehir ilçesinde, 15 Temmuz’dan bu yana her akşam bir elinde bastonu diğer elinde salladığı Türk Bayrağı ile Cumhuriyet Meydanı’na gelerek demokrasi nöbetine katılan 84 yaşındaki Fatma Ayçiçek vatandaşların büyük sevgisini kazandı.

Cumhuriyet Meydanı’nda yapılan demokrasi nöbetine her akşam yakınları ile gelen Fatma Teyze, gece geç saatlere kadar atılan sloganlara eşlik ederek çalan mehter marşları ve müzikler eşliğinde bayrağını sallıyor. İlerlemiş yaşına rağmen her akşam meydana gelmekten büyük mutluluk duyan Fatma Ayçiçeği, “Türkiye’mizi ve vatanımızı kimse bölemez. Şehitler ölmez, vatan bölünmez” diyerek her akşam demokrasi nöbetlerine katılmaya devam edeceğini söylüyor. Demokrasi nöbetlerinde büyük ilgi gören Fatma Teyze, nöbete katılan protokol üyelerinin de büyük sevgisini kazandı. Akşehir Garnizon Komutanı Albay Erdal Canol, Fatma Teyzeyi kucaklayıp öperken, Akşehir Kaymakamı Yalçın Sezgin, Belediye Başkanı Salih Akkaya diğer protokol üyeleri ve Fatma Teyze Cumhuriyet Meydanı’ndaki binlerce kişiyle birlikte demokrasi yemini de ettiler.

Akşehir Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı, Akşehir Cumhuriyet Meydanı’nda demokrasi nöbetine katılan vatandaşlara döner ikramı yaptı. Akşehir Belediyesi tarafından yapılan bayrak dağıtımı ve çeşitli ikramların yanı sıra Ticaret ve Sanayi Odası’nın yaptığı ikramda büyük ilgi gördü.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER