Politik Yaşam

Adana’da sağlık çalışanlarından ‘Demokrasi Yürüyüşü’

ADANA KAMU HASTANELERİ BİRLİĞİNE BAĞLI SAĞLIK ÇALIŞANLARI DÜZENLEDİKLERİ ‘DEMOKRASİ YÜRÜYÜŞ’ İLE DARBE GİRİŞİMİNİ PROTESTO ETTİ.

Adana’da sağlık çalışanlarından ‘Demokrasi Yürüyüşü’
Bu haber 25 Temmuz 2016 - 21:40 'de eklendi ve 426 views kez görüntülendi.

Adana Kamu Hastaneleri Birliğine bağlı sağlık çalışanları düzenledikleri ‘Demokrasi Yürüyüş’ ile darbe girişimini protesto etti, demokrasi nöbetine destek verdi.

Mustafa Kemal Paşa Bulvarı Şehit Mustafa Sarı Altgeçidinde toplanan çok sayıda doktor, hemşire ve sağlık personeli, sloganlar eşliğinde Uğur Mumcu Meydanı’na yürüdü. Sağlık çalışanları burada Adana Milli İradeye Saygı Platformu tarafından düzenlenen ‘Demokrasi ve Milli İradeye Saygı Mitingi’ne katıldı.

Burada konuşan Adana Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Osman Kürşat Arıkan, “Bugün demokrasiye ve milli iradeye sahip çıkma günüdür. Türk milletinin kaynakları ile vatanımızı ve milletimizi korumakla yükümlü ordumuzun içine gizlice sızmış bu hain çete, ellerindeki silahlarla halkın üzerine ateş etmiş, devletin kurumlarını bombalamış, kendilerine karşı çıkan vatansever askerlerimizi, polislerimizi ve sivil vatandaşlarımızı şehit etmiştir. Ayrıca sayın cumhurbaşkanımızı öldürme girişiminde bulunmuşlardır. Tarihimizde eşi görüşmemiş bu hain ve katil güruhun, alçakça saldırısı kendilerinin de yetiştikleri vatanlarına ve vatandaşına karşı yapılmış bir ihanettir” dedi.

“Bizleri mağlup edemeyecekler”

Milletin iradesi ile yeni bir tarih yazıldığını belirten Arıkan, “Bu irade, Türkiye’nin artık darbelerle yönetilemeyeceğini tüm dünyaya göstermiştir. Bu müessif olay, birlere bir kez daha şu gerçeği göstermiştir; bir olarak, diri olarak, birlik ve beraberlik ruhu içinde olduğumuz ürece, ne iç ne de dıştan gelecek hiçbir menfur saldırı bizleri mağlup edemeyecektir” ifadelerini kullandı.

Genel Sekreter Arıkan, Adana Kamu Hastaneleri Birliği sağlık çalışanları olarak her zaman milli irade ve demokrasiye sahip çıkacaklarını ve devletin, Başkomutan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ve hükümetin her zaman yanında ve emrinde demokrasi nöbetine devam edeceklerinin sözünü verdi.

Vatandaşların demokrasi nöbeti devam ediyor

Öte yandan Adanalılar Uğur Mumcu Meydanı’nda demokrasi nöbetini sürdürüyor. Adana Milli İradeye Saygı Platformu tarafından düzenlenen ‘Demokrasi ve Milli İradeye Saygı Mitingi’ne katılan vatandaşlar, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a sevgi gösterisinde bulundu. Vatandaşlar, darbe aleyhine slogan atarak Fethullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) darbe girişimini protesto etti. Mitingde darbe girişimi esnasında hayatını kaybedenler için saygı duruşunda bulunularak, İstiklal Marşı okundu. Daha sonra okunan Kur’an-ı Kerim’in ardından şehitler için dualar edildi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER