Politik Yaşam

Afyonkarahisar Sarraf ve Kuyumcular Derneği Başkanı Ali Büyükduman:

AFYONKARAHİSAR SARRAF VE KUYUMCULAR DERNEĞİ BAŞKANI ALİ BÜYÜKDUMAN, 15 TEMMUZ DA GERÇEKLEŞTİRİLEN DARBE GİRİŞİMİ SONRASI ALTIN FİYATLARINDAKİ YÜKSELİŞE DİKKAT ÇEKEREK, DARBECİLERİN KALKIŞMADA MUVAFFAK OLAMAYINCA BU DEFA EKONOMİYE DARBE VURMAK ÜZERE ÇEŞİTLİ NOKTALARDA HAREKETE GEÇTİKLERİNİ SÖYLEDİ.

Afyonkarahisar Sarraf ve Kuyumcular Derneği Başkanı Ali Büyükduman:
Bu haber 27 Temmuz 2016 - 16:44 'de eklendi ve 405 views kez görüntülendi.

Afyonkarahisar Sarraf ve Kuyumcular Derneği Başkanı Ali Büyükduman, 15 Temmuz da gerçekleştirilen darbe girişimi sonrası altın fiyatlarındaki yükselişe dikkat çekerek, darbecilerin kalkışmada muvaffak olamayınca bu defa ekonomiye darbe vurmak üzere çeşitli noktalarda harekete geçtiklerini söyledi.

15 Temmuz darbe girişimi sonrasında altın fiyatlarında yaşanan yükseliş ve dalgalanmalarla ilgili açıklamalarda bulunan Başkan Ali Büyükduman, kalkışmadan sonra altın fiyatlarının yükselişe geçtiğini hatırlattı. Bugün itibari ile fiyat ibresinin iniş bazında yavaş yavaş hareketlendiğini de aktaran Büyükduman, bunun ekonomi adına olumlu olduğunu ifade etti.

Darbecilerin kalkışmada başarılı olamayınca bu defa ekonomiyi sekteye uğratma yönünde bir takım hamlelerde bulunduğunu anımsatan Başkan Büyükduman, “Darbe girişimi ayaklanma harekatından sonra altın fiyatları tabi olarak yükseldi çünkü altın siyasi gerginliği sevmez. Ancak darbe olayı yatışmış olmasına rağmen halen fiyatlar bir miktar yüksek, fakat yavaş yavaş geri geliyor. Bundaki sebepte bana göre bir algı operasyonu yapılıyor. Darbeciler, kimse kabul etmiyor hepimiz lanetliyoruz, muvaffak olamayınca bu defa ekonomiye darbe vurmak üzere çeşitli noktalarda harekete geçtiler. Merkez Bankası Başkanımızın, ekonomi yöneticilerimizin ve bakanlarımızın bu konuda ilgili açıklamaları var ‘kısa sürede taşlar yerine oturacak’ şeklinde. Bunda da çok büyük gayret ve çaba harcıyorlar ben o kanaatteyim ki fiyatlar tekrar gerilemeye başlayacak. İlk etapta altın yükseldi tahminlerimizin dışına çıktı, ama aynı bu kalkışma ve ayaklanmada olduğu gibi muvaffak olamayınca hem ekonomiye hem ekonomik çalkantılar önlenecek, hem de siyasiler çalkantılar önlenecek ve Allah’ın izni ile ileride iyi günler hepimizi bekliyor” diye konuştu.

Öte yandan, kentte en çok satılan altın türlerinden çeyrek altının 210 TL’den, 24 ayar altının gram fiyatının 122 TL’den (bilezik), cumhuriyet altınının ise 830-840 TL arasında satıldığı belirtildi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER