Politik Yaşam

AK Partili heyetten Özel Harekat Daire Başkanlığı’na ziyaret

AK PARTİ GENEL BAŞKAN YARDIMCISI HAYATİ YAZICI, FETÖ’YE İLİŞKİN OLARAK, BU ÖRGÜTÜN KAMU KURUM VE KURULUŞLARINDA BİR DAHA BU TÜR EYLEMLERE TEŞEBBÜS EDEMEYECEK ŞEKİLDE TEMİZLİĞİNİ YAPACAKLARINI ANCAK YAPTIKLARI İŞLERİN ADALET VE HUKUK ÖLÇÜLERİ İÇERİSİNDE GERÇEKLEŞECEĞİNİ SÖYLEDİ.

AK Partili heyetten Özel Harekat Daire Başkanlığı’na ziyaret
Bu haber 27 Temmuz 2016 - 17:16 'de eklendi ve 416 views kez görüntülendi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı, FETÖ’ye ilişkin olarak, bu örgütün kamu kurum ve kuruluşlarında bir daha bu tür eylemlere teşebbüs edemeyecek şekilde temizliğini yapacaklarını ancak yaptıkları işlerin adalet ve hukuk ölçüleri içerisinde gerçekleşeceğini söyledi.

15 Temmuz darbe girişiminde saldırıya uğrayan Gölbaşı’ndaki Özel Harekat Daire Başkanlığı’na AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Ataş, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık, AK Parti Genel Sekreteri Abdulhamit Gül, AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Muş, AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı Lütfiye Selva Çam ziyarette bulundu. Ziyaret sonrasında yaşanan olaya ilişkin açıklamalarda bulunan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı, şunları kaydetti:

“Bugün AK Parti Genel Başkan Yardımcısı arkadaşlarımız, Grup Başkanvekillimiz, AK Parti Kadın Kolları Başkanı ve bir kısım Ankara milletvekilleri ile bu güzide biriliğimize taziyelerimizi iletmek üzere buradayız. Genel Başkanımız Binali Yıldırım ilk taziyeyi de burada gerçekleştirmişti. FETÖ üyesi teröristler tarafından ülkemizin birliği ve bütünlüğüne, vatanın bölünmezliğine ve devletimize öncelik sağlayan unsurlar hedef alınarak teşebbüs ettikleri eylemler kapsamında bu güzide güvenlik biriliğimizde 50 güvenlik görevlimiz, biri din görevlisi olmak üzere şehidimiz var. Az önce içeride bulunduğumuz sırada Daire Başkanı Turan Bey çok önemli bir şey dedi. ‘Biz vatanı korumak için her an şehit olmaya hazırız ama biz kurşunla şehit olmayı tercih ederiz’ dedi. Burada terörist unsurlar devletin, milletin parasıyla güvenliği sağlamak üzere kendilerine teslim edilmiş F-16 ile bu saldırıyı gerçekleştirdiler. Bir kez daha şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyoruz.”

Gerçekleştirilen saldırının sadece bir iktidar değişimi olmayıp, Türkiye Cumhuriyeti’ni etkisiz hale getirmek olduğuna dikkat çeken Yazıcı, “Gerçekten 15 Temmuz günü aziz milletimiz büyük bir basiretle Türkiye’nin lideri Cumhurbaşkanı’nın çağrısı ile millet duruma vaziyet etmiş ve terörist unsurları sabaha karşı bertaraf etmiştir. Bu eylem biçimi bana göre sadece bir iktidar değiştirmek yerine Türkiye Cumhuriyeti’ni etkisiz hale getirmek, Türkiye’nin birlik ve bütünlüğünün simgesel pozisyonunu üstlenen Cumhurbaşkanı’nı da ortadan kaldırmak, böylece Türkiye’de iç savaş oluşturmak. Hedeflenen budur” ifadelerini kullandı.

“Cumhurbaşkanımızın basireti, aziz milletimizin vatanseverliği ile güvenlik güçlerimizin de zamanında müdahalesi ile bu felaketi atlattık” diyen Yazıcı şöyle devam etti:

“Bu yapılaşmanın bu örgütün kamu kurum ve kuruluşlarında bir daha bu tür eylemlere teşebbüs edemeyecek şekilde temizliğini yapacağız.”

Basın mensuplarının parti içerisinde de FETÖ’ye yönelik bir temizlik olup olmayacağına ilişkin sorusu üzerine Yazıcı, “Varsa var olan her yerde bunlara bir ayrıcalık sağlayacağımız hiçbir alan yok. Türkiye bir hukuk devletidir. Adalet mülkün temelidir. Yaptığımız işler de adalet ve hukuk ölçüleri içerisinde gerçekleşecektir” açıklamasında bulundu.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER