Politik Yaşam

Aliyev’den Cumhurbaşkanı Erdoğan’a taziye haberi

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, İstanbulda yaşanan bombalı saldırı eylemini kınamak ve taziye mesajlarını iletmek için Cumhurbaşkanı Recep Tayyib Erdoğan’ı aradı.

Aliyev’den Cumhurbaşkanı Erdoğan’a taziye haberi
Bu haber 29 Haziran 2016 - 19:53 'de eklendi ve 726 views kez görüntülendi.

Dün akşam saatlerinde Atatürk Havalimanı’nda meydana gelen bombalı eylem girişiminde çok sayıda yaralı ve ölü olması nedeniyle bir çok ülkenin başbakanı veya Cumhurbaşkanı Türkiye’ye taziye mesajlarını iletirken, bugün sabah sıralarında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı sınır komşumuz Azerbaycan Cumhurbaşkanlığı aradığı haberi geldi.

Cumhurbaşkanı İlham Aliyev Recep Tayyib Erdoğanı bizzat arayarak taziye mesajlarını iletti. Aliyev terör eylemini lanetleyerek, Cumhurbaşkanı Erdoğanı bu terör hakkında birlik ve beraberlik için seferber olmaya çağırdı.  Aliyev, tüm Dünya’ya da gittikçe daha da kötüleşen terör eylemlerine karşı mesajlar verdi.

Cumhurbaşkanı Aliyev mesajında, şu ifadelere yer verdi:
“İstanbul Atatürk Havalimanı’nda yaşanmış acımasız terör saldırısı sonucu çok sayıda insanın yaşamını kaybetmesi ve yaralanması haberi bizi sarstı. Bu kanlı olaydan son derece öfkeleniyor, tüm dünya için dehşetli bir belaya dönüşmüş teröre karşı mücadele alanında güçlerin seferber edilmesini, birlik içinde ve kesin çabaların gösterilmesini gerekli ve zaruri hesap ediyoruz. Yaşanmış facia ile ilişkin size, hayatını kaybedenlerin aile ve yakınlarına, kardeş Türkiye halkına kendi adımdan ve Azerbaycan halkı adından derin üzüntü ile taziyelerimi iletiyor, yaralananlara acil şifa diliyorum. Allah rahmet eylesin.”

AZERBAYCAN DIŞİŞLERİ BAKANLIĞI’NDAN SALDIRIYA TEPKİ
Azerbaycan Dışişleri Bakanlığı ise İstanbul Atatürk Havalimanı’nda yaşanan terör saldırısını kınadı. Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, Bakanlığın İstanbul Atatürk Havalimanı’nda yaşanan kanlı ve hain terör saldırısını sert şekilde lanetlediği bildirildi. Bakanlık açıklamasında şu ifadelere yer verildi:
“Terör saldırısı zamanı hayatını kaybedenlerin aile ve yakınlarına, kardeş Türkiye halkına derin üzüntü ile taziyelerimizi sunuyor ve yaralıların acil şifa diliyoruz. Terörden acı çeken devlet olarak Azerbaycan Cumhuriyeti, terörün her türünü keskin bir şekilde kınıyor ve terörle mücadelede kardeş Türkiye ile dayanışmasını bir daha ifade ediyor.”  (iha)

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER