Politik Yaşam

Amerika Türk Toplulukları Birliği’nden darbeye karşı bildiri

AMERİKA TÜRK TOPLULUKLARI BİRLİĞİ (ATTB) BAŞKANI SAVAŞ ŞAHİN, NEW YORK’TA DÜZENLEDİĞİ TOPLANTIDA YAPTIĞI AÇIKLAMADA, “BİZLER AMERİKA TÜRK TOPLULUKLARI BİRLİĞİ ÇATISI ALTINDAKİ TÜM ÜYELER OLARAK AZİZ MİLLETİMİZİN KENDİSİNE, MİLLİ İRADEYE, DEVLETİMİZE VE TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİNE YÖNELİK 15 TEMMUZ GECESİ BAŞLATILAN DARBE GİRİŞİMİNİ ŞİDDETLE KINIYORUZ” DEDİ.

Amerika Türk Toplulukları Birliği’nden darbeye karşı bildiri
Bu haber 26 Temmuz 2016 - 17:16 'de eklendi ve 484 views kez görüntülendi.

Fethullahçı Terör Örgütü (FETÖ) ve Paralel Devlet Yapılanması’nın (PDY) yaptığı darbe girişimine bir tepkide Amerika Birleşik Devletleri’nden geldi.

Amerika Türk Toplulukları Birliği (ATTB) Başkanı Savaş Şahin New York’ta düzenlediği toplantıda yaptığı açıklamada, “Bizler Amerika Türk Toplulukları Birliği çatısı altındaki tüm Üyeler olarak aziz milletimizin kendisine, milli iradeye, devletimize ve Türkiye Büyük Millet Meclisine yönelik 15 Temmuz gecesi, başlatılan darbe girişimini şiddetle kınıyoruz” dedi.

Darbe girişiminin Türkiye’nin birliği, beraberliği ve bütünlüğünü hedef alan Türk demokrasi tarihine kara bir leke olarak girdiğini belirten ATTB Başkanı Savaş Şahin, “Aziz Milletimiz darbenin karşısında durmuş ve bu kanlı darbe girişimini engellemiştir. Türkiye Cumhuriyeti ve kurumlarını canı pahasına koruyan bu aziz milletimizden Allah razı olsun. Her zaman halkının yanında olan ve halkıyla içiçe olan sevgisini ve desteklerini Amerika Türk Toplumundan esirgemeyen sayın büyük elçimiz Serdar Kılıç a bütün başkonsoloslarımıza huzurlarınızda teşekkür ediyorum. Devletimize ve milletimize hizmet etmek için gecesini gündüzüne katmıştır” şeklinde konuştu.

O gece Türk Milletinin devletine ve milli iradeye verdiği desteğin tarih boyunca unutulmayacağını belirten Savaş Şahin, “Milletimizin bu mücadelesi içerdeki işbirlikçi haşhaşilerle ve dışardaki haşhaşı destekçilerini duman etmekle kalmamış aynı zamanda dünya demokrasi tarihinin şanlı bir tablosu olarak kaydedilmiştir.

Herkes bilmelidir ki bugün olduğu gibi gelecekte de milletimize, milli iradeye ve devletimize karşı her türlü girişim, karşısında halkımızın canı pahasına şerefli mücadelesini bulacaktır.

Türkiye Büyük Millet Meclisimizdeki tüm siyasi partilerimiz ve tüm Anadolu insanımız ATTB de, darbe girişimine karşı ortak bir tavır ve anlayış ile demokrasinin ve milli iradenin yanında durarak devletine sahip çıkmıştır. Cumhurbaşkanımız Tayip Erdoğan’ın yanında durmuş sözde darbecileri lanetlemiştir. Milletimiz yeni Türkiye’ye sahip çıkmıştır. Milletimiz yeni bir Çanakkale zaferi kazanmıştır” ifadelerine yer verdi.

Şahin açıklamasında şunlara yer verdi:

“Amerika Türk Toplumunun bireyleri olan bizler, siyasi görüş ayırt etmeksizin tüm halkımızla milli iradenin ve demokrasinin yanında olduk. Milli iradeye hep birlikte sahip çıkıyoruz ve ebediyen de sahip çıkacağız.

Bu şanlı direniş sırasında milletimizin aziz fertlerinden pek çok vatandaşımız şehit olmuştur.

Çok sayıda vatandaşımızda yaralanmıştır. Darbeye direnirken şehit olan kardeşlerimize Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz. Milletimizin başı sağ olsun.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER