Politik Yaşam

Antep’te Toplu Taşıma Araçlarına Klima Denetimi Yapılıyor

Gaziantep’te belediyeye ait ekipler artan hava sıcaklarında vatandaşların toplu taşıma araçlarında klimanın açılmamasını şikayet etmesi üzerine 3 gün içinte 200 araca ceza kesildi.

Antep’te Toplu Taşıma Araçlarına Klima Denetimi Yapılıyor
Bu haber 30 Haziran 2016 - 15:14 'de eklendi ve 328 views kez görüntülendi.

Ramazan ayında zaman zaman 40 dereceyi aşan hava sıcaklığı nedeniyle Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı ekipleri, yolcu gibi bindikleri halk ve belediye otobüslerinde klima denetimi yaptı. Zabıta ekipleri, Demokrasi Meydanı durağında gelen otobüslerin klimalarını kontrol ederek, yolcuların sıcaktan mağdur olmasını önledi. Kliması çalışmayan otobüslerin sürücülerine 220 TL ceza uygulanarak, gerekli uyarılar yapıldı.

Denetlemelerle ilgili bilgi veren Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanı Ömer Yalım, yolcuların şikayetlerinin dikkate alındığını belirterek, “İşin başında trafik zabıta müdürlüğü ekipleri olarak konuya olan hassasiyetimizi göstermek amacıyla burada denetimlerimizi yapıyoruz. Özellikle öğle sıcağında ve sabah ve akşam saatlerinde yolcuların yoğun olduğu saatlerde araçların klimalarını çalıştırmadığı hususunda gelen şikayetleri yerinde inceliyoruz. Gördüğümüz kadarıyla çoğunlukla bir sıkıntı yok. Teknik arızadan dolayı çalıştırmayanlar ya da keyfi olarak çalıştırmayanlara hiç taviz vermeksizin arkadaşlarımız anında işlem yapmaktadır. Hiçbir toplu taşıma aracının klimasız çalışmasına müsaade etmiyoruz. Klimalarını kapatmaları halinde 220 TL para cezası alıyorlar” dedi.

ÜÇ GÜNDE 200 ARACA YASAL İŞLEM

Araçlarındaki klimayı çalıştırmayanların gerekirse araçlarının bağlanması yoluna gidildiğini belirten Yalım, “Üç gün içerisinde 200 araca yasal işlem yapılmıştır. Yasal işlemlere rağmen yaptırmayanların araçlarının bağlanmasına kadar gidileceğine burada özellikle söylüyoruz. Vatandaşımız bu konuda rahat olsun sıcaklıkların olduğu her gün, klimaların çalıştırılması zorunludur. Ekiplerimiz günün 18 saati kontrolü sürdürecektir” şeklinde konuştu.

“EKİPLER YOLCU GİBİ ARACA BİNİP DENETİM YAPIYOR”

Ekiplerin yolcu gibi toplu taşıma araçlarına bindiğini belirten Ömer Yalım, denetim esnasında ekiplerin yolcu gibi davrandığını da ifade etti. Yalım, “Ekiplerimiz sürekli denetim yapıyor. Özellikle camları açık olan araçların klimalarının çalıştırılmadığı anlaşıldı. Ekiplerimiz bu araçlara yolcu gibi binerek ve yolculara da sorarak gerekli işlemleri yapmaktadır. Bu konuda taviz verilmeyeceğini yaz sıcakları bitene kadar devam edeceğini bildirmek isterim” diye konuştu. (iha)

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER