Bahçeli, Akşener’in “Baş Paralel” Sözüne Kızdı

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında konuştu.

MHP’de Genel Başkan adayı olan Meral Akşener, katıldığı bir televizyon programında “MHP için bir paralel projesiysem baş paralel bu durumda Sayın Bahçeli oluyor” demişti.

Akşener’in sözlerine yanıt veren Bahçeli, “bula bula başparalelcisi olarak beni mi görmüştür?” dedi.

Bahçeli’nin açıklamalarından satırbaşları şöyle:

Dokunulmazlıklar

“HDP’liler İran’ın siyasi ve askeri kanatlarıyla 2014-2015 yıllarında kaç defa görüşmüştür? Bu görüşmelerden hükümet haberdar mıdır?

“Terörist taziyelerine katılacak kadar ahlakı budanmış sözde siyasi işbirlikçilerin dokunulmazlıklarını kaldırmak için daha neyi bekliyoruz? Yetmedi mi tahrikleri? Yetmedi mi ihanetleri?

“Teröristlerin namlusunu temizleyen hain saldırılarını görmezden gelen devlete ve millete hakaret eden PKK yedeklerini adalete teslim etmeyeceğiz de turşularını mı kuracağız? AKP ve CHP’ye sesleniyorum gelin dokunulmazlıkları tek kalemde kaldıralım.

“Ne okyanus ötesi elemanları ne çeteler şehit yadigarı bu kutlu çatıyı uçuramayacaklardır. Allah’ın izniyle alayına yeteriz. Biz başarmaya karar verdik, iktidara gelmeye söz verdik. Yolumuza kim çıkarsa ya aşar ya yener ya da ezip geçeriz.

Jan Böhmermann

“Gülmek adına hiçbir insan aşağılanamaz, hiçbir millet terbiyesizce küçümsenemez. Alman komedyenin kendi kültür ve toplum dairesinde melun söz ve şiirinin bir karşılığı olabilir, hatta buna kahkaha atanlar da çıkabilir. Ne var ki Türk İslam ahlakında böylesi bir mizah anlayışına, böylesi bir soysuzluğa cevaz yoktur, hiç de olmayacaktır.”

Meral Akşener

Bahçeli grup toplantısının ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Bahçeli, eski MHP milletvekili ve  MHP Genel Başkan adaylarından Meral Akşener’in kendisi için ”Baş paralelci” ifadesine yönelik şöyle konuştu:

”Bu kadar çirkin bir ifade söz konusu olamaz. Şu an İstanbul merkez olmak üzere, 9 ilde çok sayıda operasyonlar yapılmakta, 101 veya 105 kişi paralel mensubu olarak gözaltına alınmış durumda. Şimdi bu kadar insanın bula bula başparalelcisi olarak beni mi görmüştür? Bu ne biçim terbiyesizliktir. Bunu affetmemiz mümkün değildir. Kendileri paralelle çok barışık olabilirler ama Milliyetçi Hareket Partisi’ne ‘başparaleci’ gibi bir edepsizliği yapamazlar.”

Muhaliflerin ihracı

“Çağrı heyetine randevu verecek misiniz?” sorusuna Bahçeli, “Çağrı heyeti kimdir?” karşılığını verdi.

Muhalif isimlerle ilgili Genel Merkez yönetiminin inceleme başlattığı hatırlatılarak, “Sürecin sonunda Sinan Oğan ve Koray Aydın’ın ihracı söz konusu olabilir mi?” sorusu üzerine ise Bahçeli, “Muhalif olduklarını ifade eden arkadaşlarımızın, bu demokratik hakkını kullanırken MHP’ye yakışır bir edep içerisinde olmalarında yarar vardır. Edep dışı değerlendirmeler, konuşmalar, tahrikler, fitne ve fesatlar karşısında MHP’nin tüzüğü çok açık ve nettir. Böyle bir soruşturma başlatılırsa çok yönlü araştırılır ve merkez disipline sevki kararına varırsak gereği yapılır” diye yanıt verdi. (İMCTV)

 • Merkez Bankası’ndan Dövize Şoklama

  Merkez Bankası faiz oranlarını yükselterek dövize adeta şok etkisi yaptı. Merkez Bankası’nın ekonomiye şok etkisi yapması ile Amerikan Doları 6.01 TL seviyelerini gördü. Merkez Bankası faiz […]

 • 30 Bin Liraya Alınabilecek En İyi Araba

  Dolar fiyatlarının artmasıyla yükselen araç fiyatları, özellikle sıfır araç fiyatlarında yaşanan uçuk fiyat artışları nedeniyle vatandaşın araç alım gücünü oldukça etkilemiş durumda. Eskiden sıfır olarak satın alınabilen fiyatla araç, bugün ikinci el olarak alınabilmektedir.

 • Moldova’da 7 Çalışan Sınırdışı Edildi

  Moldova’nın en kalabalık şehri Kişinev’de Fetullah Gülen’e yakınlığıyla bilinen okul çalışanlarından 7 kişi gözaltına alınarak sınırdışı edilmeleri için işlemler yapıldı. Kişinev’de yaşanan bu gelişmeler Orizont […]

 • Asılan Öcalan Posterine Pentagon Açıklaması

  Pentagon sözcüsü White, Pentagon’da basın toplası düzenledi. Toplantıda basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Soruları yanıtlayan White, AA muhabirinin uzun bir sorusuna yanıt vermekte gecikmedi. AA muhabirinin […]

 • Retuers Irak’ın Planını Yayınladı

  Reuters Haber Ajansı’nın haber araştırmasına göre Irak’ın yetkili bakanlığı Irak Bölgesel Kürdistan Yönetimi’ni (IKBY) İran ve Türkiye desteğiyle kendi kontrolleri altına almayı planladıkları ortaya atıldı. […]