Bahçeşehir Üniversitesi Hatay’da aday öğrencilerle buluştu

Bahçeşehir Üniversitesi, üniversite sınavlarına giren öğrencilerin bilinçli tercih yapmasına yardımcı olmak ve sorularını cevaplandırmak amacıyla Hatay Uğur Okulları’nda tanıtım toplantısı düzenledi.

Hatay’da faaliyet gösteren Uğur Okulları’nda öğrenci ve velilerle bir araya gelerek Bahçeşehir Üniversitesi’nin tercih edilmesindeki avantajları anlatan Bahçeşehir Üniversitesi Öğrenci Kaynakları Direktörü Eray Mazanoğlu, öğrencilerin üniversite tercihleri ile ilgili sorularını yanıtlayarak karar verirken dikkat edilmesi gereken noktaları anlattı.

Bahçeşehir Üniversitesi’nin Hatay’a gelerek kendilerine yol gösterici rolü üstlenmesinden dolayı memnun olduklarını belirten öğrenciler, Bahçeşehir Üniversitesi yetkililerine teşekkür ederek, “Hayatlarımızı yönlendireceğimiz dönemde böyle faydalı bir toplantının yapılması bizleri mutlu etti. Bahçeşehir Üniversitesi’nin eğitim politikasını biliyorduk ama kafamızda kalan küçük soruların cevabını bu toplantıda bulduk” diye konuştu.

Bahçeşehir Üniversitesi Öğrenci Kaynakları Direktörü Eray Mazanoğlu yaptığı sunumda şirketlerin eleman alma politikaları ve bu politikalar çerçevesinde üniversitede öğrencinin nasıl eğitimler alması gerektiğini anlattı.

Bahçeşehir Üniversitesi’nin Türkiye’de ilk defa başlattığı ’ApplyBAU’ çalışmasını anlatan Mazanoğlu, “ApplyBAU; dünyanın önde gelen üniversitelerinde uygulanan ’Admission’ (Başvuru-Kabul) sisteminin bir benzeri olarak Bahçeşehir Üniversitesi tarafından 2013 yılında hayata geçirildi. ApplyBAU, adayların merkezi sınav sistemi ile bir üniversiteye yerleştirilmeden önce aday öğrenciye kişisel özelliklerini, hayallerini, projelerini ve hangi bölümü neden istediklerini anlatma şansı tanıyarak burslandırıyor ve üniversite eğitimi alma şansı tanıyor. ApplyBAU, öğrencilerin eğitim almak istedikleri bölümü ve üniversiteyi tanımalarını, aynı şekilde üniversitelerin de aday öğrencileri tanımasını sağlayan bir süreç oluşturuyor. Öğrencilerin doğru alanlara ve bölümlere yönelmesine olanak sağlayan bir sistem olan ApplyBAU, ülkemizin genç insan kaynağını daha doğru yönlendirmeyi, uygun alanlarda eğitim alma imkanını, tekrar üniversite sınavına girme oranlarını düşürmeyi, doğru alanlarda eğitim alan gençlerin üretkenlik ve verimliliğini arttırmayı hedefliyor” dedi.

Sunumda ayrıca soru-cevaplarla öğrencilerin merak ettikleri konulara açıklık getirildi.

 • Merkez Bankası’ndan Dövize Şoklama

  Merkez Bankası faiz oranlarını yükselterek dövize adeta şok etkisi yaptı. Merkez Bankası’nın ekonomiye şok etkisi yapması ile Amerikan Doları 6.01 TL seviyelerini gördü. Merkez Bankası faiz […]

 • 30 Bin Liraya Alınabilecek En İyi Araba

  Dolar fiyatlarının artmasıyla yükselen araç fiyatları, özellikle sıfır araç fiyatlarında yaşanan uçuk fiyat artışları nedeniyle vatandaşın araç alım gücünü oldukça etkilemiş durumda. Eskiden sıfır olarak satın alınabilen fiyatla araç, bugün ikinci el olarak alınabilmektedir.

 • Moldova’da 7 Çalışan Sınırdışı Edildi

  Moldova’nın en kalabalık şehri Kişinev’de Fetullah Gülen’e yakınlığıyla bilinen okul çalışanlarından 7 kişi gözaltına alınarak sınırdışı edilmeleri için işlemler yapıldı. Kişinev’de yaşanan bu gelişmeler Orizont […]

 • Asılan Öcalan Posterine Pentagon Açıklaması

  Pentagon sözcüsü White, Pentagon’da basın toplası düzenledi. Toplantıda basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Soruları yanıtlayan White, AA muhabirinin uzun bir sorusuna yanıt vermekte gecikmedi. AA muhabirinin […]

 • Retuers Irak’ın Planını Yayınladı

  Reuters Haber Ajansı’nın haber araştırmasına göre Irak’ın yetkili bakanlığı Irak Bölgesel Kürdistan Yönetimi’ni (IKBY) İran ve Türkiye desteğiyle kendi kontrolleri altına almayı planladıkları ortaya atıldı. […]