Politik Yaşam

Başkan Akdoğan’dan Türk basınına teşekkür ve kutlama

Başkan Akdoğan’dan Türk basınına teşekkür ve kutlama mesajı

Başkan Akdoğan’dan Türk basınına teşekkür ve kutlama
Bu haber 26 Temmuz 2016 - 12:28 'de eklendi ve 468 views kez görüntülendi.

Niğde Belediye Başkanı Faruk Akdoğan, 15 Temmuz darbe girişiminde Türk basınının olağanüstü bir özveri örneği sergileyerek, girişimin başarısız olmasında basının büyük pay sahibi olduğunu söyledi.

Belediye Başkanı Faruk Akdoğan, tüm basın çalışanlarının Basın Bayramını kutladı. Basında sansürün kaldırılışının yıl dönümü nedeniyle her yıl 24 Temmuz tarihinin Basın Bayramı olarak kutlandığını anımsatan Niğde Belediye Başkanı Faruk Akdoğan, basının demokrasinin güvencesi olduğunu ifade etti.

15 Temmuz’da vatanın birliğine, bütünlüğüne kasteden hainlerin, ülkeyi kaosa sürüklemek için darbe girişiminde bulunduğunu kaydeden Belediye Başkanı Faruk Akdoğan, yerel ve ulusal olmak üzere Türk basını, bu tarihi günde görevini fazlasıyla yerine getirdiğini kaydetti. Belediye Başkanı Faruk Akdoğan, darbe girişiminin yaşandığı gün ve sonrasında olağanüstü bir özveri örneği sergileyen ve girişimin başarısız olmasında büyük pay sahibi olan tüm medya kuruluşlarının yönetici ve çalışanlarına teşekkür etti.

Belediye Başkanı Faruk Akdoğan, demokrasinin vazgeçilmez unsurlarından biri olan basının, halkın haber alma özgürlüğünün en temel araçlarından biri olduğuna dikkat çekerek, “Basında sansürün kaldırılışının 108’inci yıldönümü ve Basın Bayramı dolayısıyla tüm gazetecilerin 24 Temmuz Basın Bayramı’nı kutluyorum.” ifadesini kullandı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER