Başkan Ergün Dünya Şampiyonu cimnastikçiyi ağırladı

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Güney Kore’de düzenlenen 14. Aerobik Cimnastik Dünya Şampiyonası ve Trabzon’da düzenlenen Dünya Okul Sporları Olimpiyatları’nda altın madalya kazanan Ayşe Begüm Onbaşı ve aynı kategoride gümüş madalya kazanan Deniz Şahin ve Mehmet Ercoş’u makamında ağırladı.

Manisa Büyükşehir Belediyesi Başkanı Cengiz Ergün, 14. Aerobik Cimnastik Dünya Şampiyonası’nda 15-17 yaş kategorisinde Dünya Şampiyonu olan ve Trabzon’da düzenlenen Dünya Okul Sporları Olimpiyatları’nda da altın madalya kazanan Ayşe Begüm Onbaşı ve aynı kategoride gümüş madalya kazanan Trio Milli Takım sporcuları Deniz Şahin ve Mehmet Ercoş’u makamında konuk etti. Ziyarete, Büyükşehir Belediyespor Kulüp Başkanı Mehmet Güzgülü, Akhisar Koordinatörü Doğan Ensivri, Belediyespor Yönetim Kurulu Üyesi Haşim Elmalı, Antrenörler Gürkan Er, Yasin Talay ve Emire Özkan ve başarılı sporcu Ayşe Begüm Onbaşı’nın Annesi Seçil Onbaşı ile Babası Serkan Onbaşı da katıldı.

‘Hepinizi tebrik ediyorum’

Sözlerine Ayşe Begüm Onbaşı’nın ailesine tebrik ve teşekkürlerini ileterek başlayan Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, “Hepinizi tebrik ediyorum. Başarılarınızın devamını diliyorum. Ayşe Begüm’ü bayram törenlerinde yaptığı gösterilerden dolayı biliyorum. Gülen yüzünü hatırlıyorum. Sizleri Manisa Büyükşehir Belediyesi bünyesinde lisanslı sporcusu olarak ağırlamak bizleri mutlu ediyor. Hocanızın ailenizin vermiş olduğu desteklerle daha nice başarılarla görmek bizleri fazlasıyla memnun edecektir. Trabzon’da da yapılan turnuvada başarılara imza attınız. Bu başarıların daimi olmasını temenni ediyorum” dedi.

‘Türkiye’nin gurur abidesi oldunuz’

Yeni başarılara imza atacaklarına inancı olduğunu vurgulayan Başkan Cengiz Ergün, “Hocalarınızın ve ailelerinizin katkılarıyla inşallah daha çok önemli başarılara imza atacaksınız. Türkiye’nin bugün gurur abidesi oldunuz. İnşallah bu başarıların daim olması, ülkemizin en iyi noktalarda temsil edilmesi ve İstiklal Marşı’mızın okunması temennimizdir. Manisa Büyükşehir Belediyesi ve spor kulübü olarak elimizden gelen her türlü katkı ve desteği vereceğimiz söylemek istiyorum. Üzerimize düşen ne varsa daha da fazla katkı sağlayacağız.

‘Tarık Almış Spor Salonu Sizlerin Hizmetinde’

Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin Güzelyurt Mahallesi’nde yapımını tamamladığı ve Tarık Almış isminin verildiği spor salonu ve kapalı yüzme havuzunun başarılı sporcuların hizmetinde olduğunun müjdesi veren Başkan Ergün, “Geçmiş dönemde şampiyonalara küçük ve imkanları kısıtlı bir salonda çalıştığınızı gördüm. Gençlerimizin hizmetine sunduğumuz yeni tesisimiz artık sizlerin kullanımına hazır. Bu tesisisin olanaklarından faydalanarak daha iyi şartlarda çalışmalarınızı sürdürebilirsiniz. Umuyorum ki bu imkanlarla elde ettiğiniz bu başarıları önümüzdeki yıllarda devam ettirirsiniz” dedi.

Şampiyonlar ödüllerle onurlandırıldı

Şampiyon sporculara teşvik ve katkı olması sebebiyle plaket ve altın takdim edildi. Ayşe Begüm Onbaşı’ya plaket ve altın, Trio Milli Takımı sporcularına da altın takdim eden Başkan Ergün, “Bizlere bu başarıları yaşattığınız için her birinize teşekkür ediyor, başarılarınızın devamını diliyorum” diye konuştu.

‘Başarıların devamı gelecektir’

Kulüp olarak tüm branşlarda başarı hedeflediklerini vurgulayan Manisa Büyükşehir Belediyespor Kulüp Başkanı Mehmet Güzgülü de, “Manisa Büyükşehir Belediyespor adına Milli Takım’da sporcularımızın yer alması ve bu denli bir başarı yakalaması bizleri gelecek adına sevindirdi. Bu başarılar bizleri de onları da gururlandırdı. Bu bizim yetmez daha çok başarı kazanmamız gerekiyor. Umarım bu başarıların devamı gelecektir” dedi.

‘Sezonu güzel kapatmayı hedefliyoruz’

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’e verdiği desteklerden dolayı teşekkür ederek sözlerine başlayan Antrenör Gürkan Er ise, “Sporcularımıza çok büyük bir görev düştü. Onlarda bu görevi büyük bir sorumlulukla yerine getirdiler. Şu an 10 günlük bir boşluğumuz var. Bu süreyi de sosyal aktiviteler yaparak değerlendiriyoruz. Eylül ayında Akdeniz Oyunları Mersin’de organize edilecek. Kasım ayında da kulüplerimizin Manisa’da son oyunu olacak. İnşallah kendi ilimizde elde edeceğimiz başarılarla birlikte sezonu güzel kapatmayı hedefliyoruz. Önümüzdeki sezonun planlamasına da bir yandan başladık. Eğitim öğretim planlamalarını, geçmiş dönemin başarılarını notlara döküp planlıyoruz. Önümüzdeki yıl Avrupa Şampiyonası var. Çalışmalarımız devam ediyor. Bütün bunlarla birlikte bizlere bu süreçte verdiğiniz destek için size çok teşekkür ediyoruz” dedi.

Onbaşı ailesinden Başkan Ergün’e teşekkür

Altın kız Ayşe Begüm Onbaşı’nın annesi Seçil Onbaşı da, Başkan Ergün’e destekleri nedeniyle teşekkür etti. Anne Onbaşı, “Sayın Başkanım öncelikle verdiğiniz destek için teşekkür ediyoruz. Kızımın ve arkadaşlarının kazandığı başarılardan dolayı gururluyuz. Kızımız aynı şekilde yoluna devam edecek” dedi. Baba Serkan Onbaşı da, “Manisa Büyükşehir Belediyesi’nde kızım sporcu olduktan sonra önemli yüklerden kurtulduk. Bizlere verdiğiniz desteklerden dolayı teşekkür ediyoruz” dedi.

Şampiyonlarla hatıra fotoğrafı

Böylesi önemli bir ekibin parçası olmaktan duyduğu mutluluğu ifade eden Büyükşehir Belediyespor Yönetim Kurulu Üyesi Haşim Elmalı da, “Bizim spora bakışımız, Sayın Başkanımız Cengiz Ergün’ün spora bakışının aynasıdır. Böyle bir ekiple tanışmaktan ve olmaktan mutluyuz. Ben de bu ekibin bir parçası olmaktan dolayı çok mutluyum” diye konuştu. Akhisar Koordinatörü Doğan Ensivri de, sporcuları tebrik ederek, başarının Akhisar’a ve Manisa’ya büyük gurur yaşattığını ifade etti. Son olarak Başkan Cengiz Ergün ve beraberindekiler, şampiyon sporcularla hatıra fotoğrafı çektirdi.

 • Merkez Bankası’ndan Dövize Şoklama

  Merkez Bankası faiz oranlarını yükselterek dövize adeta şok etkisi yaptı. Merkez Bankası’nın ekonomiye şok etkisi yapması ile Amerikan Doları 6.01 TL seviyelerini gördü. Merkez Bankası faiz […]

 • 30 Bin Liraya Alınabilecek En İyi Araba

  Dolar fiyatlarının artmasıyla yükselen araç fiyatları, özellikle sıfır araç fiyatlarında yaşanan uçuk fiyat artışları nedeniyle vatandaşın araç alım gücünü oldukça etkilemiş durumda. Eskiden sıfır olarak satın alınabilen fiyatla araç, bugün ikinci el olarak alınabilmektedir.

 • Moldova’da 7 Çalışan Sınırdışı Edildi

  Moldova’nın en kalabalık şehri Kişinev’de Fetullah Gülen’e yakınlığıyla bilinen okul çalışanlarından 7 kişi gözaltına alınarak sınırdışı edilmeleri için işlemler yapıldı. Kişinev’de yaşanan bu gelişmeler Orizont […]

 • Asılan Öcalan Posterine Pentagon Açıklaması

  Pentagon sözcüsü White, Pentagon’da basın toplası düzenledi. Toplantıda basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Soruları yanıtlayan White, AA muhabirinin uzun bir sorusuna yanıt vermekte gecikmedi. AA muhabirinin […]

 • Retuers Irak’ın Planını Yayınladı

  Reuters Haber Ajansı’nın haber araştırmasına göre Irak’ın yetkili bakanlığı Irak Bölgesel Kürdistan Yönetimi’ni (IKBY) İran ve Türkiye desteğiyle kendi kontrolleri altına almayı planladıkları ortaya atıldı. […]