Bosna Hersek’ten, Türkiye’ye moral mektubu

Türkiye’de 15 Temmuz akşamı Fethullah Gülen Terör Örgütü’ne (FETÖ) ait bir grup askerin kalkışması sonucu yaşananlar Balkanlar’da da büyük etki gösterdi. Akhisar Belediyesinin kardeş şehri Bosna Hersek’in şehri Donji Vakuf Belediye Başkanı da bir mesaj yayımlayarak yaşananları kınadı.

Akhisar Belediye Başkanı Salih Hızlı’ya hitaben yazılı bir mektup gönderen Donji Vakuf Belediye Başkanı Huso Susiç mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Türkiye Cumhuriyeti askerlerin bir kısmı meşru ve seçilmiş yönetime karşı darbe yapılma girişiminde bulunması bizi bir hayli şaşırttı ve şoke etti. Ancak Allah’a Hamd olsun başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayip Erdoğan olmak üzere, tüm kurumların ve kahraman halkımızın üstün gayreti ile darbe girişimi püskürtülerek demokrasi değerler korunmuştur. Sizi, halkınızı, kardeş şehir Akhisar halkını ve Türkiye Cumhuriyeti’nin tüm milletini, tüm bu olanlara rağmen meşru yönetimi destekleyerek gösterdiğiniz kahramanlıktan dolayı tebrik etmek istiyoruz. Tüm bu olanların geçtiğini ve Türkiye Cumhuriyeti halkı ve kurumları tüm bu olanlardan sonra milletin ve liderlerin birliği içerisinde daha da güçlü çıkacağını inanıyoruz. Sizlere, halkınıza ve Akhisarlı kardeşlerime Selam olsun, Saygılarımla.”

Donji Vakuf Belediye Başkanı Huso Susiç’in gönderdiği mektup Milli Egemenlik Meydanında toplanan Akhisarlılara sinevizyon eşliğinde Türkçe olarak seslendirildi.

Kardeş şehir Donji Vakuf Belediyesi’ne teşekkür eden Akhisar Belediye Başkanı Salih Hızlı, Bosna’da olduğu gibi tüm Balkanların Türkiye’nin yanında olduğunu, bunun da kendilerine ayrı bir güç ve moral verdiğini kaydetti.

 • Merkez Bankası’ndan Dövize Şoklama

  Merkez Bankası faiz oranlarını yükselterek dövize adeta şok etkisi yaptı. Merkez Bankası’nın ekonomiye şok etkisi yapması ile Amerikan Doları 6.01 TL seviyelerini gördü. Merkez Bankası faiz […]

 • 30 Bin Liraya Alınabilecek En İyi Araba

  Dolar fiyatlarının artmasıyla yükselen araç fiyatları, özellikle sıfır araç fiyatlarında yaşanan uçuk fiyat artışları nedeniyle vatandaşın araç alım gücünü oldukça etkilemiş durumda. Eskiden sıfır olarak satın alınabilen fiyatla araç, bugün ikinci el olarak alınabilmektedir.

 • Moldova’da 7 Çalışan Sınırdışı Edildi

  Moldova’nın en kalabalık şehri Kişinev’de Fetullah Gülen’e yakınlığıyla bilinen okul çalışanlarından 7 kişi gözaltına alınarak sınırdışı edilmeleri için işlemler yapıldı. Kişinev’de yaşanan bu gelişmeler Orizont […]

 • Asılan Öcalan Posterine Pentagon Açıklaması

  Pentagon sözcüsü White, Pentagon’da basın toplası düzenledi. Toplantıda basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Soruları yanıtlayan White, AA muhabirinin uzun bir sorusuna yanıt vermekte gecikmedi. AA muhabirinin […]

 • Retuers Irak’ın Planını Yayınladı

  Reuters Haber Ajansı’nın haber araştırmasına göre Irak’ın yetkili bakanlığı Irak Bölgesel Kürdistan Yönetimi’ni (IKBY) İran ve Türkiye desteğiyle kendi kontrolleri altına almayı planladıkları ortaya atıldı. […]