Politik Yaşam

Davutoğlu Vize Muaffiyetlerinin Kaldırılması Hakkında Konuştu

Davutoğlu Vize Muaffiyetlerinin Kaldırılması Hakkında Konuştu
Bu haber 19 Nisan 2016 - 19:04 'de eklendi ve 491 views kez görüntülendi.

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Strasbourg ziyareti öncesinde havalimanında açıklamalarda bulundu.

Davutoğlu’nun açıklamalarından satırbaşları şöyle:

Vize Muafiyeti

“Ben haziran ayında vize muafiyetinin devreye gireceğine olan inancımı sürdürüyorum. Olmaması halinde, Türkiye’nin taahhütlerine bağlı kalmasını kimse bekleyemez. Bu konuda gazete spekülasyonları üzerinden yorum yapmak doğru değil.”

Kilis’e düşen roket mermisi

“Genelkurmay Başkanlığımız anında mukabele anlamında gerekli bütün tedbirleri almıştır. Bundan sonra da bu tedbirleri sınır boyunda etkin olarak sürdürmeye devam edecek.”

“Sadece Türkiye’yi ilgilendirir”

Davutoğlu, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in ABD Başkanı Barack Obama ile telefon görüşmesinde “Türkiye-Suriye sınırı kapatılsın” önerisiyle ilgili soruya, “Türkiye’nin gıyabında iki ülke liderinin yaptığı görüşmelerin bir karşılığı ya da anlamı yoktur. Türkiye’nin sınırları sadece Türkiye’yi ilgilendirir” yanıtını verdi.

Putin, Obama ile görüşmesinde ‘terör örgütlerine militan ve silahların sızdığı’ Türkiye ile Suriye sınırının kapatılması gerektiğini söylemişti.

Strasbourg ziyareti

Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi (AKPM) Genel Kurulu’na hitap edecek Başbakan’ın Avrupa Konseyi Genel Sekreteri Thorbjorn Jagland, AKPM Başkanı Pedro Agramunt ve Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi Başkanı Guido Raimondi’yle de temaslarda bulunması bekleniyor. (İMCTV)

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER