Dink Davasında O İsme Tahliye Kararı

Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink’in öldürülmesiyle ilgili tutuklu sanıklardan, dönemin Trabzon İstihbarat Şube Müdür Yardımcısı Ercan Demir hakkında tahliye kararı verildi.

İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davada, Dink cinayetinden hükümlü Yasin Hayal ve Ogun Samast, duruşmaya bulundukları cezaevinden SEGBİS ile bağlandı.

İstihbarat Daire Başkanı Engin Dinç’in de aralarında bulunduğu diğer tutuksuz sanıklar ile Dink ailesi duruşmaya katılmadı.

Bugünkü duruşmada, Ercan Demir savunmasına devam etti.

Demir, savunmasında sanıklardan İstihbarat Daire Başkanı Engin Dinç’e hitaben “Dinç benim ne olduğumu, ne olmadığımı bilir” demiş, Demir iddianamedeki “ses getirecek eylem bilgisini paylaşan Demir’dir” iddiasıyla ilgili olarak da “Yetki Engin Dinç’tedir” demişti.

Demir ayrıca, sanıklardan Erhan Tuncel’in Reşat Altay’a cinayete ilişkin bilgi verilmediği yönündeki ifadesini de reddetmişti.

Dink cinayeti davasında ara kararı veren mahkeme tutuklu sanıklar  Ali Fuat Yılmazer ve Ramazan Akyürek’in tahliye taleplerini reddetti.

Ercan Demir’in tahliye talebi ise kabul edildi.

Dava, 8 Ağustos tarihine ertelendi. İMCTV

 • Merkez Bankası’ndan Dövize Şoklama

  Merkez Bankası faiz oranlarını yükselterek dövize adeta şok etkisi yaptı. Merkez Bankası’nın ekonomiye şok etkisi yapması ile Amerikan Doları 6.01 TL seviyelerini gördü. Merkez Bankası faiz […]

 • 30 Bin Liraya Alınabilecek En İyi Araba

  Dolar fiyatlarının artmasıyla yükselen araç fiyatları, özellikle sıfır araç fiyatlarında yaşanan uçuk fiyat artışları nedeniyle vatandaşın araç alım gücünü oldukça etkilemiş durumda. Eskiden sıfır olarak satın alınabilen fiyatla araç, bugün ikinci el olarak alınabilmektedir.

 • Moldova’da 7 Çalışan Sınırdışı Edildi

  Moldova’nın en kalabalık şehri Kişinev’de Fetullah Gülen’e yakınlığıyla bilinen okul çalışanlarından 7 kişi gözaltına alınarak sınırdışı edilmeleri için işlemler yapıldı. Kişinev’de yaşanan bu gelişmeler Orizont […]

 • Asılan Öcalan Posterine Pentagon Açıklaması

  Pentagon sözcüsü White, Pentagon’da basın toplası düzenledi. Toplantıda basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Soruları yanıtlayan White, AA muhabirinin uzun bir sorusuna yanıt vermekte gecikmedi. AA muhabirinin […]

 • Retuers Irak’ın Planını Yayınladı

  Reuters Haber Ajansı’nın haber araştırmasına göre Irak’ın yetkili bakanlığı Irak Bölgesel Kürdistan Yönetimi’ni (IKBY) İran ve Türkiye desteğiyle kendi kontrolleri altına almayı planladıkları ortaya atıldı. […]