Politik Yaşam

Dış Ticaret Ocak ayı verileri açıklandı

Dış Ticaret Ocak ayı verileri Türkiye İstatistik Kurumu tarafından açıklandı. Bu verilere göre ihracatta ve ithalatta artışların meydana geldiği görüldü.

Dış Ticaret Ocak ayı verileri açıklandı
Bu haber 17 Mart 2017 - 21:53 'de eklendi ve 897 views kez görüntülendi.

Türkiye İstatistik Kurumu Dış Ticaret Endeksleri’nin Ocak ayı değerlerini açıkladı. TÜİK açıkladığı verdilerin ihracat birim değer endeksinde yüzde 0,6 arttığını açıklarken ithalat birim değer endeksinde ise yüzde 6,3 oranında artış olduğunu söyledi.

Türkiye İstatistik Kurumu Türkiye’nin içinde bulunduğu seçim ortamının sürdüğü şu sıralarda Ocak 2017 ayına ait ithalat ve ihracat değerlerini açıkladı.

İhracat birim değerinde Ocak 2017’de yüzde 0,6 oranında artış olduğunu gösteren verilere göre bir önceki yılın aynı ayına göre bu artışın gerçekleştiği doğrulandı. Gıda, içecek ve tütün ürünlerinde yüzde 9 oranında artış olurken, diğer imalat ürünleri sanayinden yüzde 0,7 azalma görüldüğü kaydedildi. Ham maddelerde yakıt haricinde yüzde 7,6 oranında artış olurken, yakıtta ise yüzde 46 artış kaydedildi.

İthalat birim değerinde Ocak 2017’de yüzde 6,3 oranında artış olduğunu gösteren verilere göre bir önceki yılın aynı ayına göre bu artışın gerçekleştiği doğrulandı.

Gıda, içecek ve tütün ürünlerinde yüzde 4,8 oranında azalma olurken, diğer imalat ürünleri sanayinden yüzde 1,4 arttığı görüldüğü kaydedildi. Ham maddelerde yakıt haricinde yüzde 10,2 oranında artış olurken, yakıtta ise yüzde 22,8 artış kaydedildi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER