Politik Yaşam

Diyarbakırlılar demokrasi nöbetinin 11. gününde de meydanları doldurdu

DİYARBAKIRLI VATANDAŞLAR, DARBE GİRİŞİMİNE KARŞI GERÇEKLEŞTİRİLEN DEMOKRASİ NÖBETİNİN 11. GÜNÜNDE DE ALANLARI DOLDURDU. ALANDA TÜRK BAYRAKLARININ YANI SIRA FİLİSTİN VE TEVHİT BAYRAKLARI DA AÇILDI.

Diyarbakırlılar demokrasi nöbetinin 11. gününde de meydanları doldurdu
Bu haber 26 Temmuz 2016 - 0:12 'de eklendi ve 402 views kez görüntülendi.

Diyarbakırlı vatandaşlar, darbe girişimine karşı gerçekleştirilen demokrasi nöbetinin 11. gününde de alanları doldurdu. Alanda Türk bayraklarının yanı sıra Filistin ve tevhit bayrakları da açıldı.

Türkiye’de 15 temmuz akşamı, TSK içine sızmış bir grup askerin darbe girişiminde bulunmasının ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bir televizyon programına cep telefonu üzerinden katılarak halkı alanlara davet etmiş ve vatandaşların demokrasi nöbeti tutmasını istemişti.

İlk günden bu yana çağrıya cevap veren Diyarbakır halkı, darbe girişiminin 11. gününde Park Orman’a akın ederek meydanı hınca hınç doldurdu. Diyarbakırlılar ellerinde Türk, Filistin ve tevhit bayrakları ile meydanlara koşarak demokrasi nöbetini tutmaya devam etti.

‘’Allah Erdoğan’ı başımızdan eksik etmesin’’

Demokrasi nöbetine katılan Diyarbakırlılar, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısı üzerine alanlara çıktıklarını, ancak onun çağrısı ile evlerine döneceklerini söyledi. Darbe girişiminde bulunan şahısların asla affedilmemesi gerektiğini hepsinin müebbet hapse çarptırılmasını isteyen vatandaşlar, FETÖ elebaşı Fethullah Gülen’in ise idam edilmesini istedi.

Kur’an-ı Kerim tilavetinin okunduğu etkinlikte Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan lehine sloganlar atıldı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER