DOKTOB Başkanı Yücel Okutur; “Cumhuriyet ve demokrasiye yapılan saldırıyı şiddetle lanetliyoruz’’

Dalaman, Ortaca, Köyceğiz Turistik Otelciler ve Turizm İşletmecileri Birliği (DOKTOB) Başkanı Yücel Okutur, 15 Temmuz darbe girişimini kınayan yazılı bir açıklama yaptı.

DOKTOB Başkanı Yücel Okutur açıklamasında ‘’Türkiye doğal güzellikleriyle, el değmemiş deniz kıyılarıyla açıkhava müzesi dediğimiz Edirne’den Van’a kadar tarihi kültürel eserleriyle, bin bir çeşit meyve sebze, damak tadı yemek ve tatlılarıyla Dünya’da eşi benzeri olmayan değerlere sahiptir.

Vatanımıza içerden ve dışarıdan yıllardır kalkınmamızı engelleyecek müdahaleler yapılmaktadır. Zorlu mücadelelerle Büyük Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu Cumhuriyetimiz, 15 Temmuz’da hedef alınarak, demokrasimiz ve çağdaş kalkınma yolundaki Türkiye’miz rejim değişikliğine zorlanmıştır. Bir daha darbe ve buna benzer bir hareketin olmaması için gereken bütün tedbirlerin alınması gerektiğini ifade ederek, Cumhuriyet ve demokrasiye yapılan saldırıyı şiddetle lanetliyoruz. Türk Halkı aynen Kurtuluş Savaşı’nda olduğu gibi tek vücut olarak karşı koymuş demokrasimiz ve Cumhuriyetimizin devamını sağlamış bu saldırıdan daha güçlenerek çıkmıştır. Şimdi tek amaç laik, demokratik, toplumsal barışın sağlandığı ülkemizi ve iç dinamiklerimizi güçlendirmektedir.

Dünya’da turizmde ilk altı ülkenin içine giren ülkemizde, 2016 yılı turizmci ve işletmeciler açısından zor yıl olmuş, 15 Temmuz’dan sonra umutlarını yitirme noktasına gelmiştir. Bu noktada Avrupa’da dahi olmayan mükemmellikte olan turizm tesis ve işletmelerimiz ciddi anlamda mali ve finansman zorlukları yaşamaktadır.

Nasıl ki medya ve halkımız 15 Temmuz’da darbenin karşısında tek vücut olmuşsa şimdi bankalara ve hükümetimize yapıcı çözüm üretmede büyük sorumluluk düşmektedir. Gelişmiş ülkelerde yaşanan krizlerde yatırımcılar devletin himayesinde, riskler yapılandırılarak yeniden üretime ve ekonomiye kazandırılmaktadır. Böylelikle, krizi az hasarla atlatarak yatırımcısını ayakta tutmuş ve korumuş olur.

Turizmciler, Devletimizden ve finansal kuruluşlarından, bu zor şartlarda yapıcı, çözüm üreten, kolaylık sağlayan anlayış ve uygulamalar bekliyor.

Demokrasimize Cumhuriyet’imize gelebilecek her türlü tehlikeye karşı mücadelemiz devam edecektir.

2016 Yılının Devlet, finans ve özel sektör ile el ele vererek zor günleri birlik ve beraberlik içinde aşmamız gereken bir yıl olacağından ve Türkiye’mizin kalkınan bir ülke olarak yoluna devam edeceğinden şüphemiz yoktur. Egemenlik kayıtsız şartsız Milletindir’’ dedi.

 • Merkez Bankası’ndan Dövize Şoklama

  Merkez Bankası faiz oranlarını yükselterek dövize adeta şok etkisi yaptı. Merkez Bankası’nın ekonomiye şok etkisi yapması ile Amerikan Doları 6.01 TL seviyelerini gördü. Merkez Bankası faiz […]

 • 30 Bin Liraya Alınabilecek En İyi Araba

  Dolar fiyatlarının artmasıyla yükselen araç fiyatları, özellikle sıfır araç fiyatlarında yaşanan uçuk fiyat artışları nedeniyle vatandaşın araç alım gücünü oldukça etkilemiş durumda. Eskiden sıfır olarak satın alınabilen fiyatla araç, bugün ikinci el olarak alınabilmektedir.

 • Moldova’da 7 Çalışan Sınırdışı Edildi

  Moldova’nın en kalabalık şehri Kişinev’de Fetullah Gülen’e yakınlığıyla bilinen okul çalışanlarından 7 kişi gözaltına alınarak sınırdışı edilmeleri için işlemler yapıldı. Kişinev’de yaşanan bu gelişmeler Orizont […]

 • Asılan Öcalan Posterine Pentagon Açıklaması

  Pentagon sözcüsü White, Pentagon’da basın toplası düzenledi. Toplantıda basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Soruları yanıtlayan White, AA muhabirinin uzun bir sorusuna yanıt vermekte gecikmedi. AA muhabirinin […]

 • Retuers Irak’ın Planını Yayınladı

  Reuters Haber Ajansı’nın haber araştırmasına göre Irak’ın yetkili bakanlığı Irak Bölgesel Kürdistan Yönetimi’ni (IKBY) İran ve Türkiye desteğiyle kendi kontrolleri altına almayı planladıkları ortaya atıldı. […]