Politik Yaşam

Edirne Basın-Yayın ve Enformasyon İl Müdürlüğü’nden tanıtım atağı

EDİRNE BASIN-YAYIN VE ENFORMASYON İL MÜDÜRLÜĞÜ, 655. TARİHÎ KIRKPINAR YAĞLI GÜREŞLERİ FESTİVALİ’NE; ABD, FRANSA, RUSYA, BULGARİSTAN, ÜRDÜN, MAKEDONYA VE AZERBAYCAN’IN ÖNEMLİ GAZETE, RADYO VE TELEVİZYON TEMSİLCİLERİNDEN OLUŞAN 8 ULUSLARARASI BASIN MENSUBUNU DAVET ETTİ.

Edirne Basın-Yayın ve Enformasyon İl Müdürlüğü’nden tanıtım atağı
Bu haber 25 Temmuz 2016 - 19:14 'de eklendi ve 237 views kez görüntülendi.

Edirne Basın-Yayın ve Enformasyon İl Müdürlüğü, 655. Tarihî Kırkpınar Yağlı Güreşleri Festivali’ne ABD, Fransa, Rusya, Bulgaristan, Ürdün, Makedonya ve Azerbaycan’ın önemli gazete, radyo ve televizyon temsilcilerinden oluşan 8 uluslararası basın mensubunu ağırladı.

Edirne Belediye Başkanlığı tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen ve bu yıl 655.’si gerçekleştirilen tarihî Kırkpınar Yağlı Güreşleri Festivali kapsamında ağırlanan ülkemizde yerleşik statüde görev yapan uluslararası basın mensupları, yağlı güreşlerin yanı sıra Selimiye Camii, 2. Bayezıd Külliyesi ve Sağlık Müzesi, tarihî çarşılar, Kilise, Büyük Sinagog, Edirne’nin tarihi ve doğal güzellikleri, Meriç ve Tunca Nehirleri ile Karaağaç mahallesi gibi yerleri de görme fırsatı buldu.

Sarayiçi Er Meydanı’nda güreşleri seyrederek yetkililerden yağlı güreşlerle ilgili bilgi alan uluslararası basın mensupları, 2016 yılında da en yüksek meblağı ödeyerek ağalığı alan Kırkpınar Ağası Seyfettin Selim, pehlivanlar ve cazgırlar ile röportajlar gerçekleştirerek Kırkpınar yağlı güreşlerini tüm ayrıntılarıyla öğrenme imkanı buldular.

Gençlik ve Spor Bakanı Sayın Akif Çağatay Kılıç tarafından düzenlenen basın toplantısına iştirak eden uluslararası basın mensupları, Sayın Bakan’a Edirne ve Kırkpınar’ın yanı sıra gündeme ilişkin çeşitli sorular da yöneltti.

Basın Yayın ve Enformasyon İl Müdürü Fikret Dişlioğlu, kurumlarının basın mensuplarına sunulan hizmetlerin dışında en önemli görevlerinden birinin de tanıtıma katkı sağlamak olduğunu hatırlattı. Basın Yayın ve Enformasyon İl Müdürlüğü’nün Edirne’de faaliyete geçtiği 2012 yılından bu yana tanıtma ve kamu diplomasisi faaliyetlerini çok önemsediklerini ifade eden Dişlioğlu, bu davetler neticesinde Edirne’nin isminin uluslararası medyada daha fazla anıldığını ve İstanbul’a olan coğrafi yakınlık ve Avrupa Birliği’ne açılan kapı konumu sebebiyle doğru adımların atılması durumunda Edirne’nin tam manasıyla bir cazibe merkezi hâline gelmesinde bu tür faaliyetlerin önemli katkılar sağlayacağına inandığını söyledi.

Dişlioğlu, uluslararası medya yoluyla kurumlarının görev alanına giren Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ illerinin tanıtımı misyonu çerçevesinde yapılan bu davetlerin, hedef ülkeler belirlenerek, ülkeler bazında sürdürüleceğini ifade ederek, “Genel Müdürlüğümüzün talimatları ve Sayın Valimiz Günay Özdemir’in himayelerinde uluslararası, ulusal ve yerel basın aracılığı ile tanıtma faaliyetlerine ara vermeden devam edeceğiz. Turizm ve tanıtmaya yönelik yapılacak bu tür faaliyetlerin, ilimiz başta olmak üzere tüm bölgenin çok yönlü gelişimine katkı sağlayacağına inanıyorum” dedi.

Dişlioğlu ayrıca Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan başta olmak üzere tanıtma faaliyetlerine destek veren tüm kuruluşlara teşekkür etti.

Edirne Belediye Başkanlığı’nın katkıları ile Basın Yayın ve Enformasyon İl Müdürlüğü tarafından davet edilen uluslararası basın mensupları, Edirne ve Kırkpınar yağlı güreşlerinden çok etkilendiklerini ifade ederek, gösterdikleri misafirperverlik için tüm Edirnelilere ve İl Müdürlüğü personeline teşekkür ederek, final güreşlerinin tamamlanmasının ardından şehirden ayrıldı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER