Politik Yaşam

Elazığ TSO’dan demokrasi nöbetçilerine kavurma ikramı

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası (ETSO), demokrasi nöbeti tutan vatandaşlara kavurma ikramında bulundu.

Elazığ TSO’dan demokrasi nöbetçilerine kavurma ikramı
Bu haber 26 Temmuz 2016 - 11:24 'de eklendi ve 253 views kez görüntülendi.

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası (ETSO), demokrasi nöbeti tutan vatandaşlara kavurma ikramında bulundu.

ETSO, darbe girişimine karşı İzzetpaşa Meydanı’nı boş bırakmayarak, 15 Temmuz akşamı başlatılan demokrasi nöbetine devam eden vatandaşlara, kavurma ikram ederek, destek oldu. Burada bulunan vatandaşların ayaklarının altına, altından ipek serilse az olacağını vurgulayan ETSO Yönetim Kurulu Başkanı İdris Alan, “Demokrasi nöbeti tutan vatandaşları, elimizle sabah, öğlen, akşam doyursak, ellerini öpsek ve yıkasak azdır. 15 Temmuz gecesi yapılan darbe girişiminin karşısında duran bu halka ne yapsak azdır. Ticaret odası başkanı olarak makamımdaysam, vali, belediye başkanı makamdaysa ve vekillerimiz şuan milletvekilliği yapabiliyorsa bu halkın sayesindedir. Onlar bizim başımızın tacı, ağabeylerimiz, amcalarımız, babalarımız ve gakkoşlarımızdır. Onlara canımızı versek azdır” dedi.

15 Temmuz akşamı Elazığ halkının kendine düşen vazifeyi fazlasıyla yerine getirdiğini belirten Alan, “Saat 11 itibariyle valilik konağının önündeydik. Buraya sağcısı, solcusu, ülkücüsü, Alevi’si, Sünni’si, Kürt’ü, Laz’ı, ağabeylerimiz, dedelerimiz ve tekerlekli sandalyede ki insanlarımız bile burada demokrasiye sahip çıkmak için geldi. Şükürler olsun ki Elazığ’da ciddi bir şey olmadı. Kolordu bu olaya katılmadı. Elazığ’da olsaydı da, insanlarımız her platforma kendini ispat etmişlerdir. Gelecekleri varsa görecekleri vardı. Biz buradaydık” diye konuştu.

Olağanüstü halin, devletin aldığı bir karar olduğunu ifade eden Alan, şunları kaydetti:

“Olağanüstü kararların alınmasında dolayı böyle bir karar alındı. Ülkemizde şuan herhangi bir değişen bir şey yok. Dolarda ve Euro da ufak bir kıpırdanma var. Bu gayet normal. Belki güçlü bir ülke ve demokrasi olmasaydı şuan dolar 6 lirada olabilirdi. Şuan bir sıkıntı yok. Bu olması gereken bir karardı.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER