Ellerde bayraklar, dillerde sloganlarla demokrasi nöbeti sürüyor

Tüm yurtta olduğu gibi İzmir’de de vatandaşlar geceden sabaha kadar ellerinde bayraklar, dillerinde sloganlarla nöbetlerini sürdürüyor.

Askeriye içinde örgütlenen bir grup tarafından 15 Temmuz’da gerçekleştirilen darbe girişimine karşı başlayan demokrasi nöbetlerinde 11. gün geride kaldı. Darbe girişimine karşı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısı üzerine sokaklara çıkan vatandaşın demokrasi nöbeti de 11 gündür devam ediyor. İzmir’de vatandaşların nöbet alanı olan Konak Meydanı bir an olsun boş kalmıyor. Alana vatandaşlar güvenlik noktalarından tek tek aranarak alınırken, Kızılay tarafından kurulan ikram çadırlarından da vatandaşlara ikramlar yapılıyor.

Meydanda toplanan binlerce vatandaş, ellerinde Türk bayrakları dillerinde darbe karşıtı sloganları ile darbe girişimini protesto etmeye devam ediyor. Nöbete genci yaşlısı birçok kişinin katıldığı gözlenirken, hep bir ağızdan yapılan dualar da dikkat çekiyor. Alanda bulunanlara Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın seslendirdiği şiirler dinletilirken, zeybek ekibi de gösteri sundu.

Valilik üzerindeki platformdan İzmirlileri selamlayan AK Parti İl Başkanı Bülent Delican, demokrasi nöbetinin her geçen gün artan katılımcı sayısıyla arttığını söyledi.

Başkan Yorgancılar da demokrasi nöbetinde

Ege Bölgesi Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ender Yorgancılar da demokrasi nöbeti tutan vatandaşlarla birlikteydi. Başkan Yorgancılar, şehitlere rahmet, yaralılara şifa dileyerek başladığı konuşmasında, “Bu meydan öyle şeylere şahit ki bu meydan ilk defa düşmana kurşun sıkan Hasan Tahsin meydanı. Bu akşam da cumhuriyeti koruyan, kollayan önemli bir meydan. Allah bir daha bizlere bu günleri yaşatmasın” dedi.

 • Merkez Bankası’ndan Dövize Şoklama

  Merkez Bankası faiz oranlarını yükselterek dövize adeta şok etkisi yaptı. Merkez Bankası’nın ekonomiye şok etkisi yapması ile Amerikan Doları 6.01 TL seviyelerini gördü. Merkez Bankası faiz […]

 • 30 Bin Liraya Alınabilecek En İyi Araba

  Dolar fiyatlarının artmasıyla yükselen araç fiyatları, özellikle sıfır araç fiyatlarında yaşanan uçuk fiyat artışları nedeniyle vatandaşın araç alım gücünü oldukça etkilemiş durumda. Eskiden sıfır olarak satın alınabilen fiyatla araç, bugün ikinci el olarak alınabilmektedir.

 • Moldova’da 7 Çalışan Sınırdışı Edildi

  Moldova’nın en kalabalık şehri Kişinev’de Fetullah Gülen’e yakınlığıyla bilinen okul çalışanlarından 7 kişi gözaltına alınarak sınırdışı edilmeleri için işlemler yapıldı. Kişinev’de yaşanan bu gelişmeler Orizont […]

 • Asılan Öcalan Posterine Pentagon Açıklaması

  Pentagon sözcüsü White, Pentagon’da basın toplası düzenledi. Toplantıda basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Soruları yanıtlayan White, AA muhabirinin uzun bir sorusuna yanıt vermekte gecikmedi. AA muhabirinin […]

 • Retuers Irak’ın Planını Yayınladı

  Reuters Haber Ajansı’nın haber araştırmasına göre Irak’ın yetkili bakanlığı Irak Bölgesel Kürdistan Yönetimi’ni (IKBY) İran ve Türkiye desteğiyle kendi kontrolleri altına almayı planladıkları ortaya atıldı. […]