Politik Yaşam

ENER Başkanı Aksu; “İstanbul ve Ankara’da birer şehitler anıtı kurulması demokrasi tarihine geçecek bir icraat”

ENER BAŞKANI VAHDET NAFİZ AKSU

ENER Başkanı Aksu; “İstanbul ve Ankara’da birer şehitler anıtı kurulması demokrasi tarihine geçecek bir icraat”
Bu haber 26 Temmuz 2016 - 11:52 'de eklendi ve 313 views kez görüntülendi.

İstanbul ve Ankara’da birer şehitler anıtı kurulmasına ilişkin Bakanlar Kurulu kararı sonrasında bir açıklama yapan ENER Başkanı Vahdet Nafiz Aksu, “Siyasi vicdan ile milli vicdanın buluşmasının bir güzel göstergesi olan bu karar demokrasi tarihine geçecek önemdedir.” dedi.

16 Temmuz’da bu yöndeki önerilerini kamuoyu ile paylaştıklarını hatırlatan Aksu, “Tabii ki biz önerdik, hükümet yaptı demiyoruz, bu konudaki kanaatimizin örtüşmesinden, bu icraatla ilgili çorbada tuzumuzun olmasından mutlu olduk, gurur duyduk” şeklinde konuştu.

Aksu şöyle devam etti: “Hükümetimizin 15 Temmuz kahramanlarına yönelik icraatları çok takdire şayan. Boğaziçi köprüsünün adının 15 Temmuz şehitler köprüsü olarak değiştirilmesi, ENER olarak bizim de 16 Temmuz’daki açıklamamızla önerdiğimiz İstanbul ve Ankara’ya şehitler anıtı kurulma kararı çok isabetlidir, siyasi vicdanın milli vicdanla buluşmasıdır.

İsyanın bastırılmasında rol oynayan tüm kamu görevlilerine yüce meclis tarafından şeref madalyası verilmesini de teklif etmiştik, bu konunun da önemli olduğunu düşünüyoruz.

Ayrıca bu anıtlara yakın bir yerde veya müstakil olarak ’15 Temmuz Milli İrade İbret Müzesi’ kurulması da düşünülebilir. Burada, hain darbecilerin ezdiği sivil araçlar, tahrip ettiği emniyet araç gereçleri teşhir edilebilir. Tahrip edilen gazi meclisin bir maketi de buraya yapılabilir.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER