Politik Yaşam

Evleri yıkılan Aykut çiftinin zorlu hayat mücadelesi

Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde evleri yıkılan Aykut ailesinin zorlu mücadelesi Röportaja konu oldu. Aykut ailesi evleri yıkıldıktan sonra komşularla birbirlerine kenetlendi. Operasyonların sürmesineyse tepkilerini dile getirdiler.

Evleri yıkılan Aykut çiftinin zorlu hayat mücadelesi
Bu haber 30 Haziran 2016 - 14:30 'de eklendi ve 428 views kez görüntülendi.

Yüksekova’daki terör olaylarında evleri yıkılan Hamza ve Zeynep Aykut çifti zor günler geçiriyor. Evleri yıkılmasına rağmen pes etmeyen Aykut çifti çocukları için ayakta durmaya çalışıyor. Eşinin rahatsızlığı nedeniyle evin tüm işlerini yapan baba Hamza Aykut çamaşır yıkıyor, yemek yapıyor, çocukların banyosunu yapıyor.

Cumhuriyet Mahallesinde ikamet eden Aykut ailesi yıkılan yuvalarını yeniden yapmak için devletten ve hayırsever insanlardan yardım eli bekliyor. Daha önce çobanlık yaparak geçimini sağladığını belirten Hamza Aykut, “İlçedeki operasyonlar sırasında evim kullanılamaz duruma geldi. Bu sırada eşim ameliyat geçirdi ve ev işlerini yapamaz duruma geldi. Evdeki bütün işleri ben yapıyorum. Evim içindeki tüm eşyalarla birlikte kül oldu, yıkıldı. Kullanılacak bir eşyam dahi kalmadı. Şuanda birkaç tas tabak, bir odun sobası ve birkaç parça elbise dışında birşeyimiz yok. Bu sene çobanlık da yapamıyorum. Buna rağmen ayakta durmaya çalışıyoruz” dedi.

“EŞİME BAKICILIK, ÇOCUKLARIMA DA HEM BABALIK HEM DE ANNELİK YAPIYORUM”
Eşinin içinde bulunduğu duruma üzüldüğünü söyleyen Aykut, “Bu zor günlerde eşime bakıcılık, çocuklarıma babalık ve annelik yapıyorum. Evin tüm işlerini yaptıktan sonra yemek vaktinde yemekleri yaparak çocuklarının çamaşırlarını yıkıyorum. Sular kesik, elektrikler kesik. Sacdan yapılmış odun sobası üzerinde yemek yapıyorum, kaynattığım suyla da çamaşırlarımızı yıkıyorum” dedi.

Yeni ameliyattan çıktığını söyleyen Zeynep Aykut ise rahatsızlığı nedeniyle ev işlerini yapamadığını belirterek, “Çocuklarıma bakamıyorum. Evin tüm işlerini eşim yapıyor. Eşim büyük bir fedakarlık yaparak bizlere bakmaya çalışıyor. Evdeki bulaşıkları ve kirlenen elbiseleri yıkıyor, bize yemek yapıyor. Evimiz yok oldu. Koca evde enkazların içinde sadece iki tencere kalmış onun içinde yemeklerimizi yapıyoruz. Devletimizden zararımızın karşılanmasını, hayırsever vatandaşlardan da bir yardım eli bekliyoruz” dedi. (iha)

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER