Politik Yaşam

Hak ve Adalet Platformu Fatih’te

Hak ve Adalet Platformu İstanbul’un Fatih ilçesinde kuruldu. Toplantı düzenleyen platform üyeleri, neden hayır dediklerini katılımcılara anlattı. Seçimlere kadar devam edeceklerini duyurdu.

Hak ve Adalet Platformu Fatih’te
Bu haber 19 Mart 2017 - 20:06 'de eklendi ve 1.030 views kez görüntülendi.

Türkiye’nin 16 Nisan 2017’de gideceği anayasa referandumuna sayılı günler kala hem ‘EVET’ cephesi hem de ‘HAYIR’ cephesi çeşitli çalışmalarda bulunuyor.

AKP ve MHP meydanlarda ortak hareket ederken CHP ve HDP aynı tarafta bulunarak kendi yollarında tarafsızca HAYIR mitingleri düzenliyor. HDP cephesi çeşitli grupları biraraya getirerek içlerinden yazar, akademisyen ve ilahiyatçılarla buluşup ortak noktada birleşiyor. Toplumun ileri gelen aydın kesimiyle ortak hareket eden HDP, yeni bir platformun kuruluşuna da destekte bulundu. Geçtiğimiz günlerde HAYIR cephesine yeni bir platform daha katıldı. Aralarında Hüda Kaya ve Ömer Faruk Gergerioğlu’nun da bulunduğu 20’den fazla yazar, ilahiyatçı ve akademisyenler Hak ve Adalet Platformu’nu kurdu.

Platform, toplumdaki dindar kesimin tamamını kucaklayacağını belirtirken daha çok AKP içerisinde ki ikilemde kalmış vatandaşları aydınlatmayı hedefliyor. Kuruluşunu İstanbul’un Fatih ilçesinde gerçekleştiren platform, daha çok kitleye ulaşmak için çeşitli yolları deneyeceğini söylüyor. Sosyal medya üzerinden daha çok aktif olacağını belirten platform, 16 Nisan referandumuna kadar bazı il ve ilçelerde toplantılar düzenleyecek. Bu toplantıları daha çok salon şeklinde yerler kiralayarak yapacakları söylendi.

Fatih’te gerçekleşen toplantıda önemli ve dikkat çeken bir diğer nokta ise neden HAYIR denmesi gerektiğini açıklayan konuşmalara yer verildi. Toplumu bu şekilde aydınlatacaklarını ve neden HAYIR dediklerini çok anlatacakları öğrenildi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER