Politik Yaşam

Hayvan yemi diye ithal edilen bezelyeler paketlenip piyasaya sürülüyor

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ TARAFINDAN 4 ADET SAATTE 2,5 TON KAPASİTELİ SELEKTÖR MAKİNALARI TESLİM ALINDI.

Hayvan yemi diye ithal edilen bezelyeler paketlenip piyasaya sürülüyor
Bu haber 25 Temmuz 2016 - 20:00 'de eklendi ve 287 views kez görüntülendi.

Karacabey Ziraat Odası Başkanı Erhan Erdem, yurt dışından hayvan yemi olarak ithal edilen bezelyenin paketlenerek piyasaya sunulduğunu, çiftçi ve sanayicinin mağdur edildiğini söyledi.

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından 4 adet saatte 2,5 ton kapasiteli selektör makinalarını teslim aldıklarını ifade eden Ziraat Odası Başkanı Erhan Erdem, ’’Başta Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan ve emeği geçen herkese Karacabey çiftçileri adına teşekkür ediyorum. 4 farklı bölgeye buğday, arpa, yulaf ve fiğ ekimi yoğun olan Karakoca, Canbaz, Dağkadı ve Danışment mahallerine selektör makinalarını dağıttık’’ dedi.

Hayvan yemi olarak getirilen bezelye çiftçiyi mağdur ediyor

Hayvan yemi olarak ithal edilen bezelyeleri merdiven altı firmaların paketleyerek piyasaya sunduğunu belirten Erdem, ’’Karacabey’imizde marka değeri olan fabrikalarımız, çiftçimizden taze dalından bezelye alıp, hem yurt içi, hem de yurt dışına veriyor. Ancak, hayvan yemi olarak getirilip bazı merdiven altı firmaları tarafından paketlenerek satışa sunulan bezelyeler hem çiftçimiz, hem de fabrikaları mağdur ediyor. Bu şekilde kendi malımızla rekabet edemiyoruz’’ ifadesini kullandı.

Bakırköy, Mustafakemalpaşa bor madenlerinden suya karışan borun toprağı ve mahsulü olumsuz etkilediğini belirten Erdem, bununla ilgili topraktan, sudan ve ürünlerden örnek alarak Tarım Bakanlığı’na göndereceklerini söyledi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER