Politik Yaşam

Kadir Has Üniversitesi meslek edindirmede fark oluşturuyor

KADİR HAS ÜNİVERSİTESİ UYGULAMALI BİLİMLER FAKÜLTESİ, ÖĞRENCİLERİN SAYGIN VE GEÇERLİ BİR MESLEK EDİNMELERİNİ SAĞLAMA KONUSUNDA FARK OLUŞTURUYOR. FAKÜLTENİN FARKLILIĞINI VE AYRICALIĞINI SAĞLAYAN TEMEL YAKLAŞIM İSE EĞİTİM- ÖĞRETİM YÖNTEMLERİNDE MESLEKİ UYGULAMALARA AĞIRLIK VERİLMESİ.

Kadir Has Üniversitesi meslek edindirmede fark oluşturuyor
Bu haber 27 Temmuz 2016 - 16:18 'de eklendi ve 393 views kez görüntülendi.

Kadir Has Üniversitesi Uygulamalı Bilimler Fakültesi, öğrencilerin saygın ve geçerli bir meslek edinmelerini sağlama konusunda fark oluşturuyor. Fakültenin farklılığını ve ayrıcalığını sağlayan temel yaklaşım ise eğitim-öğretim yöntemlerinde mesleki uygulamalara ağırlık verilmesi.

Uygulamalı Bilimler Fakültesi’nin temel eğitim-öğretim yönteminde mesleki uygulamaların ön plana çıkarıldığını belirten Fakülte Dekanı Prof. Dr. Ömer L. Gebizlioğlu, “Fakültemiz ders programlarında ilk sınıflarda çağdaş bilimsel eğitime yeterli düzeyde yer verilmektedir. Ancak, meslek ve uzmanlık kazandırma amacının gerçekleşebilmesi için ileri sınıflarda asıl ağırlık mesleki bilgilerin verilmesine ve uygulamalara verilmektedir. Bu sayede fakültemizden mezun olan öğrenciler, bir meslek sahibi olarak kendilerini çalışma hayatına yakın hissetmektedir. Ayrıca mesleki uygulamalar, mezunlarımızın alanlarında iş bulma çabalarına önemli ölçüde katkı sağlamaktadır” dedi.

Eğitim dili Türkçe, staj imkanları çok geniş

Eğitim dili Türkçe olan, programlarında yoğun İngilizce dersleri bulunan, ancak isteyen öğrencilerinin üniversitenin Yabancı Diller Yüksekokulu hazırlık sınıfında bir yıl yabancı dil programına katılabildiğini ve böylece üniversitenin tüm bölümlerinden rahatlıkla dersler alma olanağına sahip olan Uygulamalı Bilimler Fakültesi’nde öğrencilerin farklı eğitim fırsatlarından yararlanmasının oldukça kolay olduğunu kaydeden Prof. Dr. Gebizlioğlu, “Fakültemiz veya üniversitenin diğer fakülteleri lisans programlarında çift ana dal ve yan dal programları ile öğrencilerimizin çok disiplinli eğitim fırsatlarından daha çok yararlanması mümkün. Fakültemiz, öğrencilerimizi mezuniyet sonrası hayata daha iyi hazırlamak için birçok anlaşmaya imza atmıştır; dünyanın tanınmış üniversiteleriyle öğrenci değişim programlarımız mevcuttur. Sanayi ve hizmet sektörlerinden önemli kuruluşlar ile eğitim ve staj anlaşmalarımız bulunmaktadır. Staj imkanlarımızın geniş olması, mezunlarımıza iş bulma süreçlerinde büyük avantaj sağlamaktadır” şeklinde konuştu.

Kadir Has Üniversitesi Uygulamalı Bilimler Fakültesi’nde Bankacılık ve Sigortacılık Bölümü, Gayrimenkul ve Varlık Değerleme Bölümü, Muhasebe ve Finans Yönetimi, Uluslararası Ticaret ve Lojistik Bölümü olmak üzere dört bölüm bulunuyor.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER