Kazım Koyuncu’nun Babası Hayatını Kaybetti

Kazım Koyuncu’nun babası Cavit Koyuncu hayatını kaybetti.

25 Haziran 2005’de, kanser tedavisi gördüğü hastanede hayatını kaybeden Kazım Koyuncu’nun babası Cavit Koyuncu bugün sabaha karşı hayatını kaybetti.

Cavit Koyuncu, son yolculuğuna 24 Nisan Pazar günü 12.18’de Artvin Hopa’dan Sugören Köyü’nde toprağa verilecek.

Cavit Koyuncu, 6 çocuk babasıydı.

Kazım Koyuncu Kültür Merkezi Genel Kurul Geçici Yönetim Kurulu Genel Başkanlığı’nı da üstlenmiş olan Cavit Koyuncu, verdiği bir röportajda şunları söylemişti:

“Her yerden genç kanser haberi geliyor. Oğlumu kaybettim ama onlar da benim evladım. Burada insanlık kalmamış. İnek gibi önüne ne konursa içiyor yetkililer… Hiçbirini affetmiyorum. Küba’da insanlar parasız tedavi ediliyormuş. Açsınlar kapıları, oraya gidelim.”

HDP’den başsağlığı mesajı

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanları Figen Yüksekdağ ve Selahattin Demirtaş, yayınladıkları ortak yazılı açıklama ile Koyuncu’nun yaşamını yitirmesini “büyük bir üzüntüyle” öğrendiklerini belirterek şunları ifade ettiler:

“Hayatı boyunca demokrasi mücadelesi veren Koyuncu, 12 Eylül askeri faşist darbesinin ardından hapis yatmış buna rağmen duruşundan taviz vermemişti. Çok sevgili Cavit Koyuncu’yu kaybetmemizden dolayı duyduğumuz acı vesilesi ile 2005 yılında yitirdiğimiz Kazım Koyuncu’yu da yeniden sevgi ve saygı ile anıyoruz. Cavit Koyuncu’ya Allah’tan rahmet; ailesine, dostlarına ve halklarımıza başsağlığı diliyoruz.”

 • Merkez Bankası’ndan Dövize Şoklama

  Merkez Bankası faiz oranlarını yükselterek dövize adeta şok etkisi yaptı. Merkez Bankası’nın ekonomiye şok etkisi yapması ile Amerikan Doları 6.01 TL seviyelerini gördü. Merkez Bankası faiz […]

 • 30 Bin Liraya Alınabilecek En İyi Araba

  Dolar fiyatlarının artmasıyla yükselen araç fiyatları, özellikle sıfır araç fiyatlarında yaşanan uçuk fiyat artışları nedeniyle vatandaşın araç alım gücünü oldukça etkilemiş durumda. Eskiden sıfır olarak satın alınabilen fiyatla araç, bugün ikinci el olarak alınabilmektedir.

 • Moldova’da 7 Çalışan Sınırdışı Edildi

  Moldova’nın en kalabalık şehri Kişinev’de Fetullah Gülen’e yakınlığıyla bilinen okul çalışanlarından 7 kişi gözaltına alınarak sınırdışı edilmeleri için işlemler yapıldı. Kişinev’de yaşanan bu gelişmeler Orizont […]

 • Asılan Öcalan Posterine Pentagon Açıklaması

  Pentagon sözcüsü White, Pentagon’da basın toplası düzenledi. Toplantıda basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Soruları yanıtlayan White, AA muhabirinin uzun bir sorusuna yanıt vermekte gecikmedi. AA muhabirinin […]

 • Retuers Irak’ın Planını Yayınladı

  Reuters Haber Ajansı’nın haber araştırmasına göre Irak’ın yetkili bakanlığı Irak Bölgesel Kürdistan Yönetimi’ni (IKBY) İran ve Türkiye desteğiyle kendi kontrolleri altına almayı planladıkları ortaya atıldı. […]