Politik Yaşam

Konaklı çocukların keyfi yerinde

İZMİR’İN MERKEZ İLÇESİ KONAK’TA OKULLARIN KAPANMASININ ARDINDAN TATİLE GİREN ÇOCUKLAR İÇİN AÇILAN ÜCRETSİZ YAZ OKULLARI BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ.

Konaklı çocukların keyfi yerinde
Bu haber 26 Temmuz 2016 - 12:32 'de eklendi ve 401 views kez görüntülendi.

Konak Belediyesi’nin açtığı ücretsiz yaz okullarında eğitim gören minikler tatilin keyfini hem eğlenerek hem de öğrenerek çıkarıyor.

İzmir’in merkez ilçesi Konak’ta okulların kapanmasının ardından tatile giren çocuklar için açılan ücretsiz yaz okulları büyük ilgi gördü. Konak Belediyesi’nin Güzelyalı ve Selahattin Akçiçek kültür merkezlerinde düzenlenen kurslara katılan minikler, eğitici olduğu kadar eğlenceli de olan dersler sayesinde keyifli zaman geçiriyor. Dörder haftalık toplam iki dönem halinde verilen kurslara 7-14 yaş aralığındaki çocuklar katılıyor.

Konak Belediyesi Kültür Müdürlüğü bünyesinde açılan yaz okullarında çocukların yeteneğinin ön plana çıkarıldığı eğitici ve eğlenceli içeriğe sahip atölye çalışmaları da yapılıyor. Kurslarda çocuk felsefesi, düşünce eğitimi, güneş sistemi ve gökyüzü, eğlenceli matematik, ritim atölyesi, yaratıcı drama ve farkındalık atölyesi gibi alanlarda eğitimler veriliyor.

Anne ve babalara da eğitim

Konusunda uzman eğitmenler tarafından hafta içi her gün verilen dersler Güzelyalı Kültür Merkezi’nde 09.30-12.30 saatleri arasında yapılırken, Selahattin Akçiçek Kültür Merkezi’nde öğleden sonra 13.30-16.30 saatleri arasında veriliyor. Yaz okulları sayesinde öğrenciler yaşıtlarıyla birlikte eğlenceli zaman geçirirken aynı zamanda da ilgi alanlarına göre seçtikleri branşlarda keyifli anlar yaşıyor. Yaz okullarından sadece çocuklar değil, ebeveynler de faydalanıyor. Çocuklarını yaz okuluna getiren anne ve babalar için çocukları istismardan koruma yolları, etkili ve doğru iletişim, bağımlılıktan koruma yöntemleri ve çocuk eğitimi gibi konularda eğitici seminerler düzenleniyor.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER