Politik Yaşam

Lütfi Elvan Açıkladı: ‘Bu örgütlerin ne dini, ne imanı, ne de ırkı var’

Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, İstanbul Havalimanı patlamasına ilişkin açıklamada bulundu. Elvan “bizim için terörist, teröristtir” dedi. Hiçbir teröristi ayırt etmeyeceği mesajını verdi.

Lütfi Elvan Açıkladı: ‘Bu örgütlerin ne dini, ne imanı, ne de ırkı var’
Bu haber 30 Haziran 2016 - 16:12 'de eklendi ve 363 views kez görüntülendi.

Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, “Geleneksel Konyalılar İftar Programı”nda İstanbul’da meydana gelen terör saldırısını değerlendirdi. Ankara JW Marriott Otel’de gerçekleştirilen iftar programına Lütfi Elvan’ın yanı sıra, AK Parti Konya Milletvekili Ahmet Sorgun ve çok sayıda davetli katıldı. Programda konuşma yapan Elvan, “İnsanlıktan nasibini almamış, hangi amaca hizmet ettiği belli olmayan teröristler, 41 vatandaşımızı katletti. Bu aziz millet, bu büyük devlet böyle saldırılara boyun eğecek değildir. Bu saldırılar bizim daha şok kenetlenmemizi sağlıyor. Bizim terörle mücadele azmimizi daha da arttırıyor” şeklinde konuştu.

“BİZİM İÇİN TERÖR TERÖRDÜR, TERÖRİST TERÖRİSTTİR”
Terörle mücadele konusunda müttefik devletlerin de olumlu adımlar atacağına inandığını kaydeden Elvan, “Emin olun, bu mücadeleden son teröristi de yok edinceye kadar vazgeçmeyeceğiz. Bizi diğer ülkelerden de aynı kararlılığı bekliyoruz. Sağ olsunlar hepsi kınadı. Ama kınamak yetmiyor. İcraatta da aynı tavrı göstermek lazım. Zira bu örgütlerin ne dini, ne imanı, ne de ırkı var. Her an her yerde ortaya çıkabilir. Bunlara karşı başarılı olmak için topyekun mücadele şart. Ama birini ayırıp, ‘Bu iyi, diğeri kötü’ demek doğru bir yaklaşım değil. Bizim için terör terördür, terörist teröristtir. Bugün bir grubu terörist olarak niteleyip, diğer başka bir grubu terörist olarak nitelememek çok yanlış bir yaklaşımdır. Bu konuda özellikle müttefiklerimizin inşallah önümüzdeki günlerde doğru adımlar atacağına inanıyoruz” diye konuştu.

Konuşmasında Türk Silahlı Kuvvetleri ve emniyet mensuplarına teşekkür eden Elvan, şunları söyledi:
“İstanbul dışında da bir takım bölücü terör örgütlerinin faaliyetleri oldu. Bu çerçevede şehit olan kardeşlerimize de Allah’tan rahmet diliyorum. Bu mübarek Ramazan ayında bölücü terör örgütüne karşı mücadele gösteren Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarına, emniyet mensuplarına huzurlarınızda teşekkür etmek istiyorum.”
Konuşmasını tamamlamasının ardından Elvan’a tablo hediye edildi. (İha)

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER