Politik Yaşam

Memur-Sen Genel Başkanı Yalçın: “İhanetin ve hainliğin karşısına millet, birlik ve beraberliği çıkartmıştır”

Memur-Sen Çanakkale ruhuyla sokaklardayız açıklamalarında bulundu. Memur-Sen yaptığı basın açıklamasında 81 il sokaklarda olduklarını söyledi.

Memur-Sen Genel Başkanı Yalçın: “İhanetin ve hainliğin karşısına millet, birlik ve beraberliği çıkartmıştır”
Bu haber 26 Temmuz 2016 - 11:24 'de eklendi ve 283 views kez görüntülendi.

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, “Meydanlardayız. Çanakkale ruhuyla sahadayız. 81 ilde alanları boş bırakmıyor, kanlı darbe girişiminin mimarları, tetikçileri ve senaristlerinden hesap sorulana kadar ayaktayız” dedi.

Memur-Sen Genişletilmiş Başkan Kurulu toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıda konuşan Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, kanlı darbe girişimini lanetleyerek, şehitlere Allah’tan rahmet diledi. Gazilere de şifa dileyen Yalçın, “Bu katliam girişimi, bu alçaklık, bu ihanetten sonuna kadar hukuk önünde hesap sorulsun. Bütün insani değerleri hedef alan bu caniler en ağır şekilde cezalandırılsın. Devletin en tepesini ve topyekun kardeşliğimizi hedef alan tetikçilere asla merhamet gösterilmesin. Kanlı darbe girişimi tüm yönleriyle soruşturulsun, dış ayakları ve finans kaynakları da deşifre edilsin” dedi.

“Çanakkale ruhu topyekun şaha kalktı”

Küresel terör şebekesi FETÖ’nün kanlı ve alçak darbe girişimine karşı 79 milyonun yüreklerini birleştirdiğini ifade eden Yalçın, “15 Temmuz’da başlayan kanlı darbe kalkışması, milletin, siyasetin ve özellikle de Cumhurbaşkanının iradesiyle Çanakkale ruhunu topyekun şaha kalkmasıyla püskürtüldü. İhanetin ve hainliğin karşısına millet, birlik ve beraberliği çıkartmıştır. 60 darbesi Milli Birlik Komitesi’ni, 80 darbesi Milli Güvenlik Konseyi’ni, 15 Temmuz 2016 kanlı darbe girişimi ise birlik, beraberlik ve kardeşlik koalisyonuna vesile oldu. Darbeciler ve işgalciler en çok da bundan korkuyordu. Korktukları başlarına geldi. Bugün Cumhurbaşkanımızın davetiyle AK Parti, CHP ve MHP Genel Başkanlarının bir araya gelmesi, meydanlarda devam eden kardeşliği, siyaset kurumu tarafından da benimsenmiştir. ’Sen ben’ değil, ’biz’ duruşuyla hareket ettiğimiz sürece değil darbeye, her türlü kirli harbe de hazırız. Bu birlik meydanlarda kavim olsun, büyük ve güçlü Türkiye daim olsun” şeklinde konuştu.

Meydanlardan çekilmeyeceklerini belirten Yalçın, “Meydanlardayız. Çanakkale ruhuyla sahadayız. 81 ilde alanları boş bırakmıyor, kanlı darbe girişiminin mimarları, tetikçileri ve senaristlerinden hesap sorulana kadar ayaktayız” diye konuştu.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER