SON DAKİKA

Politik Yaşam
reklam

Menfez temizlik çalışmaları yakından takip ediliyor

MANİSA İL GENELİNDE DERE ISLAHI VE MENFEZ ÇALIŞMALARINA HIZ KAZANDIRAN MANİSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ MANİSA SU VE KANALİZASYON İDARESİ (MASKİ) GENEL MÜDÜRLÜĞÜ, TURGUTLU’NUN ERGENEKON MAHALLESİNDE BAŞLAYAN ÇALIŞMALARI YAKINDAN TAKİP EDİYOR.

Menfez temizlik çalışmaları yakından takip ediliyor
Bu haber 25 Temmuz 2016 - 16:18 'de eklendi ve 314 views kez görüntülendi.

Manisa İl genelinde dere ıslahı ve menfez çalışmalarına hız kazandıran Manisa Büyükşehir Belediyesi Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, Turgutlu’nun Ergenekon Mahallesinde başlayan çalışmaları yakından takip ediyor.

MASKİ Genel Müdürlüğü Çevre Koruma ve Daire Başkanlığı’nın başlattığı dere ıslahı ve menfez temizliği işleri büyük bir hızla ilerliyor. Turgutlu’nun Ergenekon Mahallesinde karayolu geçişini sağlayan menfezde yapılan çalışmalarda büyük ilerleme kaydedildi. Aşırı yağışlarda taşkınlara sebebiyet veren menfez geçişinde temizlik çalışması tamamlanınca kışın sorun yaşanmayacak. Yapılan çalışmaları MASKİ de yakından takip ediyor. Bu kapsamda, Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığında görev yapan Yüksek İnşaat Mühendisi Engin Köksal, Çevre Mühendisleri Berkan Cengiz ile Burcu Arslan ve Harita Teknikeri Turgut Gültekin sahada yapılan çalışmaları denetledi.

“İsmailcik Deresi’nde taşkın yaşanmayacak”

MASKİ Genel Müdür Yardımcısı Şehnaz Başaran, Turgutlu’nun Ergenekon Mahallesinde devam eden menfez temizliği çalışmalarının kış aylarında vatandaşların hayatını kolaylaştıracağını söyledi. Başaran, “Aşırı yağışlarda Ergenekon Mahallesinde yaşayan vatandaşlarımızın herhangi bir tehlikeye maruz kalmamaları için başlayan çalışmalarımız hız kazandı. İsmailcik Deresi’nin geçtiği noktada bulunan menfez tıkandığında suyun karayolu geçişini ve derenin yakınında bulunan evleri etkileme durumunu ortadan kaldırıyoruz. Vatandaşlarımızın can sağlığını göz önünde bulundurarak yaptığımız çalışmalar devam edecek. Yakın bir zamanda İsmailcik Deresi’nin geçtiği noktadaki temizlik işlemi tamamlanacak” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA