Politik Yaşam

MHP’nin 10 Temmuz’da Kurultay’ı Yapılacak mı?

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında sert sözlerle karşı tarafı eleştirerek “Şu aşamada 10 Temmuz’da seçim mümkün değildir” diyerek kendi içindeki bazı vekilleri kızdırdı.

MHP’nin 10 Temmuz’da Kurultay’ı Yapılacak mı?
Bu haber 28 Haziran 2016 - 19:49 'de eklendi ve 432 views kez görüntülendi.

MHP Lideri Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada kurultay tartışmalarını değerlendirdi. Bahçeli, Çankaya 4. İlçe Seçim Kurulu Başkanlığının, 3. Asliye Hukuk Mahkemesinin tensip ve ek tedbir kararı karşısında, parti Tüzüğünün 63. Maddesinin 4. Fıkrasına aykırı olduğundan 10 Temmuz’da planladıkları 6. Olağanüstü Büyük Kurultayda seçim yapılamayacağına hükmettiğini hatırlatarak şunları söyledi:

“Kaldı ki bu hüküm, söz konusu mahkemenin kararı kesinleşeceği tarihe kadar sürecektir. Buradan çıkardığımız sonuç şudur; hukuken 10 Temmuz’da Genel Başkan ve Genel Merkez organlarının seçiminin gerçekleşmesi şu aşama ve tablo karşısında mümkün değildir.Tüzük değişikliği konusunda ise 3. Asliye Hukuk Mahkemesi’nin tedbir kararı bulunduğundan, bu çerçevede bir değişikliğe gitmek de usul ve esas açısından doğru ve yerinde görülemeyecektir. Yargısal süreçler 10 Temmuz 2016’da yapmayı düşündüğümüz 6. Olağanüstü Büyük Kurultayımızı şimdilik imkânsız kılmaktadır. Bundan sonra izlenecek yol haritamızı, Ankara 3. Asliye Hukuk Mahkemesi’nin kararına karşı paralel kuryelerin YSK’ya yaptıkları itirazlar netleştikten sonra milletimizle ve aziz dava arkadaşlarımızla anında paylaşacağız.”

MHP lideri Devlet Bahçeli, bu sözlerinin son satırlarında Meral Şener’e bir kaç mesaj verdi. Mahkeme kararının bekleneceğini söyleyen bahçeli, bu sırada hiç bir engelin MHP’ye zarar vermeyeceği mesajını da vermiş oldu.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER