Politik Yaşam

Milletvekili Karaburun: “Ne kadar büyük bir millet olduğumuzu bütün dünyaya gösterdik”

ASKER ELBİSESİ GİYEN KÜÇÜK KIZ İLGİ ODAĞI OLDU

Milletvekili Karaburun: “Ne kadar büyük bir millet olduğumuzu bütün dünyaya gösterdik”
Bu haber 26 Temmuz 2016 - 13:10 'de eklendi ve 332 views kez görüntülendi.

Darbe girişimi sırasında bombalanan gazi mecliste bulunan AK Parti Bursa Milletvekili Bennur Karaburun, yaşadıkları dehşet gecesini İnegöl halkıyla paylaştı.

Kaymakam Ali Akça, Belediye Başkanı Alinur Aktaş, kurum ve kuruluş müdürleri, dernek ve oda başkanları ile binlerce İnegöllünün bulunduğu meydanda konuşan Milletvekili Bennur Karaburun, “15 Temmuz en uzun, en karanlık geceydi. Ve bende mecliste bombaların altında olan bir milletvekili kardeşiniz olarak, sizler gibi bende görevimi yapma adına meclisteydim. İbretlik hikayelerin çıktığı, çok içimizi acıtan, çok hüzünlü olduğumuz dakikaları ve saatleri paylaşmak istiyorum. Beştepe’ye yakın olan evimdeydim. İlk başta silah sesleri duyulmaya başladı ama ne olduğuna anlam veremedik. Sonrasında ise uçaklar çok alçaktan uçmaya başladılar. Korktuk ama habersiziz her şeyden. Milletvekilleri arasında bir haberleşme grubumuz var. Orada yazmaya başladım; burada silah sesleri var, ne yapmamız gerekiyor diye sordum? Hareket etmeyen, talimatı bekleyin diye gruptan yazdılar. Ondan sonra whatsapp grubundan Ankara’da bulunan bütün Milletvekilleri meclise gelsin dediler. Yanımda kardeşlerim vardı. Onlara, kefenimizi giydik, hakkınızı helal edin, hadi bismillah çıkıyoruz, reis bizi çağırıyor dedim ve çıktık. Ankara sokakları o kadar kötüydü ki; o darbe girişiminin esareti gerçekten o sokaklara vurmuştu” dedi.

Meclise doğru giderken birilerinin aracını durdurduğunu aktaran Karaburun, “O esnada korktuk. Eğer asker olursa yakalayacaklar, eğer polis olursa geç diyecek. O kadar acı bir şey ki, bu hainler kendilerini bize asker olarak gösterdiler. İçimizdeki en büyük hainlermiş. Askerimize bir şey diyemiyorum, o kadar üzülüyordum ki. Gerçek hainler eninde sonunda aramızdan çıkıp gidecekler. O hainlerden bir şekilde kurtulacağız. Sonrasında durduran polismiş, hamdolsun. Geçmek istiyoruz ama geçemezsiniz diyorlar. Milletvekili olduğumu söyleyince, izin verdiler geçtik” diye konuştu.

Meclisin kapısına kadar geldiğini ifade eden Karaburun, “Aracımdan sandalyeme geçtiğim sırada büyük bir patlama yaşandı. Öyle büyük bir patlama ki, herkes kaçışıyor. Benim koruma arkadaşım beni kucakladığı gibi hemen içeri aldı. Arkadan kardeşlerim geldiler ve içeri girdik. Sonrasında ikinci kata çıktık. Şu büyük bombanın atıldığı kata çıktık. İlk başta hepimiz oradaydık. Meclis Başkanımız İsmail Kahraman bey geldiler. Genel kurul açılması lazım, milletin kürsüsünü kimseye emanet edemeyiz dedi ve meclis salonuna girdik” dedi.

Darbe girişiminden birkaç gün sonra gazileri ziyaret ettiğini belirten Milletvekili Berrin Karaburun, “İnanın o kadar duygulandım ki, adamcağız yatıyor, yanında da oğlu yatıyor. Diğer oğluna, siz nöbete devam edeceksiniz demiş. Bu o kadar güzel bir şey ki, birliğimizi, beraberliğimizi bir kez daha yaşadık. Cumhurbaşkanımız dünyanın en büyük lideri olduğunu bütün dünyaya bir kez daha gösterdi. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan sokaklara çıkın diyene kadar herkes onu bekledi. Biz o kadar güvenmiş, o kadar inanmışız ki, o sadece bu milletin değil, ümmetin de adamı. Başbakanımız o da çok kurşunlara maruz kaldı, suikast yapmaya çalıştılar. Ama ne oldu? Aslında her şerde bir hayır vardır. İçimizdeki pislikleri, hainleri, şerefsizleri temizlemek için belki en güzel vesile bu oldu. İnşallah onları layık oldukları ceza ile cezalandıracağız. Başkomutanımız bize sokaklardan ayrılacaksınız diyene kadar hepimiz meydanlarda nöbete devam edeceğiz” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER