O hastaneler artık vatandaşın

15 Temmuz’da yaşanan darbe girişimin ardından ilan edilen Olağanüstü Hal kapsamında çıkarılan kanun hükmünde kararname ile Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ)/Paralel Devlet Yapılanması’na (PDY) ait olduğu iddiasıyla kapatılan Şifa Üniversitesi’ne bağlı sağlık merkezleri kamulaştırılarak, vatandaşların hizmetine sunuldu.

FETÖ/PDY’ye ait olduğu gerekçesiyle 25 Temmuz’da Sağlık Bakanlığı tarafından kamulaştırılarak, İzmir Kuzey Kamu Bölgesi Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği’ne bağlı Sağlık Bilimleri Üniversitesi İzmir Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne devredilen Bornova Şifa Üniversitesi Hastanesi, Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Bornova Hizmet Merkezi olarak hizmet vermeye başladı. Hastaneye “Bu hastanede sağlık hizmetleri artık T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından verilmektedir” yazan afişler asıldı.

Kamulaştırılarak, vatandaşların hizmetine açılan hastanede bir basın toplantısı düzenleyen Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Gökhan Akbulut, Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Bornova Hizmet Merkezi’nin 50’si yoğun bakım olmak üzere 147 nitelikli yatak ve 27 branşta poliklinik hizmeti vermeye başladığını söyledi.

“Onkoloji hastalarına üs oluşturacağız”

Hastanenin, onkolojinin yanı sıra kalp-damar cerrahisi konusunda da özelleşmiş bir hastane olduğunu anlatan Başhekim Akbulut, “Biz bu hizmetleri daha da geliştirerek bu vereceğiz. Burada onkoloji hastalarına bir üs oluşturacağız” dedi.

Hastanede yarın sabah ilk ameliyatın da yapılacağını ifade eden Akbulut, “Buradaki sistem ağırlıklı olarak MHRS üzerinden randevulu çalışacak. Nitelikli bir hastane olacak” diye konuştu.

Hastanede; cerrahi, dahiliye, çocuk hastalıkları, fizik tedavi, jinekoloji, onkoloji, yoğun bakım servisleri, koroner anjiyo, endoskopi, genetik laboratuarı, kronik diyaliz ünitesi hizmetleri son teknoloji cihazlarla hizmet veriyor.

“İzmir’in en modern diş hastanesi”

FETÖ/PDY operasyonları kapsamında kapatılan ve kamulaştırılan Şifa Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi de Sağlık Bakanlığı tarafından Bornova Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’ne devredildi. Özel bir hastanenin imkanlarını, hiçbir ek ödeme olmadan vatandaşla buluşturacaklarını söyleyen Bornova Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Başhekimi Yrd. Doç Dr. Akın Coşkun, hastanenin İzmir’in en kapsamlı ve modern diş hastanesi olduğunu söyledi. Hastanede daha önce çalışan personelin görevlerine devam etmeyeceğini de ifade eden Başhekim Coşkun, “Hastanemize yeni atamalar yapılacak. Geçici görevlendirmelerin ardından atamalar olacak” dedi.

Hastaların MHRS sisteminden randevu alarak sıra beklemeden tedavi olabileceklerini anlatan Coşkun, 57 adet diş ünitesi bulunan hastanenin son teknoloji cihazlar ve uygulamalara sahip olduğunu dile getirdi. Coşkun, son 2 günde baktıkları hasta sayısının 2 katına çıktığını da söyledi.

 • Merkez Bankası’ndan Dövize Şoklama

  Merkez Bankası faiz oranlarını yükselterek dövize adeta şok etkisi yaptı. Merkez Bankası’nın ekonomiye şok etkisi yapması ile Amerikan Doları 6.01 TL seviyelerini gördü. Merkez Bankası faiz […]

 • 30 Bin Liraya Alınabilecek En İyi Araba

  Dolar fiyatlarının artmasıyla yükselen araç fiyatları, özellikle sıfır araç fiyatlarında yaşanan uçuk fiyat artışları nedeniyle vatandaşın araç alım gücünü oldukça etkilemiş durumda. Eskiden sıfır olarak satın alınabilen fiyatla araç, bugün ikinci el olarak alınabilmektedir.

 • Moldova’da 7 Çalışan Sınırdışı Edildi

  Moldova’nın en kalabalık şehri Kişinev’de Fetullah Gülen’e yakınlığıyla bilinen okul çalışanlarından 7 kişi gözaltına alınarak sınırdışı edilmeleri için işlemler yapıldı. Kişinev’de yaşanan bu gelişmeler Orizont […]

 • Asılan Öcalan Posterine Pentagon Açıklaması

  Pentagon sözcüsü White, Pentagon’da basın toplası düzenledi. Toplantıda basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Soruları yanıtlayan White, AA muhabirinin uzun bir sorusuna yanıt vermekte gecikmedi. AA muhabirinin […]

 • Retuers Irak’ın Planını Yayınladı

  Reuters Haber Ajansı’nın haber araştırmasına göre Irak’ın yetkili bakanlığı Irak Bölgesel Kürdistan Yönetimi’ni (IKBY) İran ve Türkiye desteğiyle kendi kontrolleri altına almayı planladıkları ortaya atıldı. […]