Politik Yaşam

Ödemiş Belediye meclisinde tüm partilerden ’darbe’ bildirisi

ÖDEMİŞ BELEDİYE MECLİSİ, 2016 YILININ İLK OLAĞANÜSTÜ TOPLANTISINI YAPARAK 15 TEMMUZ GECESİ YAŞANAN DARBE GİRİŞİMİNE KINADI VE ORTAK BİLDİRİ YAYIMLADI.

Ödemiş Belediye meclisinde tüm partilerden ’darbe’ bildirisi
Bu haber 25 Temmuz 2016 - 18:28 'de eklendi ve 341 views kez görüntülendi.

Ödemiş Belediye meclisi, 2016 yılının ilk olağanüstü toplantısını yaparak 15 Temmuz gecesi yaşanan darbe girişimine kınadı ve ortak bildiri yayımladı.

Ödemiş Belediye meclisi, 2016 yılının ilk olağanüstü toplantısını Ödemiş Belediyesi Meclis Salonu’nda yaptı. Belediye Başkanı Mahmut Badem’in başkanlığında yapılan toplantıda, AK Parti, CHP ve MHP’li meclis üyeleri darbe girişimine karşı ortak bir bildiri yayımladı. Yayınlanan bildiride şu ifadeler yer aldı:

“Bizler Ödemiş Belediyesi Meclisi çatısı altındaki AK Parti, CHP ve MHP Grupları Meclis üyeleri olarak aziz milletimizin kendisine, milli iradeye, devletimize ve Türkiye Büyük Millet Meclisine yönelik 15 Temmuz gecesi yaşanan darbe girişimini şiddetle kınıyoruz. Vatandaşı olmakla kıvanç duyduğumuz, vatanı ve milletiyle bölünmez bir bütün olan Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve aziz milletimiz 15 Temmuz 2016 gecesi, eşi ve benzeri görülmemiş bir ihanet ve terör saldırısına maruz kalmıştır. Ülkemizin birliği, beraberliği ve bütünlüğünü hedef alan bu darbe girişimi Türk demokrasi tarihine bir kara leke olarak geçmiştir. Devlet yönetimimizin her kademesinde yapılanmış, örgütlenmiş bölücü, yıkıcı aynı zamanda silahlı terör örgütü de olduğu anlaşılan FETÖ/PDY örgütünün Türk Silahlı Kuvvetleri içerisinde bulunan hain unsurları ve mensupları tarafından devletimize, milletimize, demokratik hukuk sistemimize, Cumhurbaşkanımıza, Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne, seçimle iş başına gelmiş hükümetimize, güvenlik ve asayiş birimlerimize, kamu düzenimize kısacası tüm Türkiye’ye karşı yapılan darbe girişimi asla kabul edilemez.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER