Özdemir: “Erdoğan’ın Kanı Test Ettirilmeli”

Ermeni Soykırımı Yasa Tasarısı’nı Alman Meclisine Sunan Alman Yeşiller Partisi Eşbaşkanı Cem Özdemir, kendisini hedef alan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan hakkında eleştirilerde bulundu.

Frankfurter Allgemeine Zeitung’a konuşan Özdemir, “Erdoğan liderken Türkiye’nin Avrupa Birliği’ne üye olması imkansız” dedi.

“Kanı bozuk” ifadesi

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın tasarıyı Federal Parlamentoya sunduğu için kendisini “Kanı bozuk” diyerek hedef almasıyla ilgili de konuşan Özdemir, “Ülkenin Cumhurbaşkanı’nın başını çektiği bir organize kampanyanın hedefi olmak yeni bir durum” dedi:

“İşin ilginci hayatımda iki kez koruma verildi. İkisi de ekseriyetle Türkiyeliler yüzünden. İlki, ilk kez milletvekili seçildiğim 94 sonrasına rastlar. Şimdi ise Türkiye Cumhurbaşkanı’nın doğrudan hedef göstererek başlattığı bir linç kampanyasından korunuyorum. Sizce de abes değil mi Türkiye dışında siyaset yapan bir Alman siyasetçi için?”

“Dünya vatandaşı çıktım”

“Bunların kanı laboratuvar testinden geçmeli” diyen Erdoğan’a cevap veren özdemir, “Kan testi yaptırdım, dünya vatandaşı çıktım” dedi.

Ölüm tehditleri alması üzerine kendisine koruma tahsis edilen Özdemir, yaşadığı duruma tepki gösterdi:

“Asıl ürkütücü olan, biz burada yaşayan göçmen kökenli vatandaşları aşırı sağın ve milliyetçiliğin yükselişinden nasıl koruruz derdindeyken, Türkiyeliler arasında da aynı referanslardan beslenen bir kesimin varlığı.”

 • Merkez Bankası’ndan Dövize Şoklama

  Merkez Bankası faiz oranlarını yükselterek dövize adeta şok etkisi yaptı. Merkez Bankası’nın ekonomiye şok etkisi yapması ile Amerikan Doları 6.01 TL seviyelerini gördü. Merkez Bankası faiz […]

 • 30 Bin Liraya Alınabilecek En İyi Araba

  Dolar fiyatlarının artmasıyla yükselen araç fiyatları, özellikle sıfır araç fiyatlarında yaşanan uçuk fiyat artışları nedeniyle vatandaşın araç alım gücünü oldukça etkilemiş durumda. Eskiden sıfır olarak satın alınabilen fiyatla araç, bugün ikinci el olarak alınabilmektedir.

 • Moldova’da 7 Çalışan Sınırdışı Edildi

  Moldova’nın en kalabalık şehri Kişinev’de Fetullah Gülen’e yakınlığıyla bilinen okul çalışanlarından 7 kişi gözaltına alınarak sınırdışı edilmeleri için işlemler yapıldı. Kişinev’de yaşanan bu gelişmeler Orizont […]

 • Asılan Öcalan Posterine Pentagon Açıklaması

  Pentagon sözcüsü White, Pentagon’da basın toplası düzenledi. Toplantıda basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Soruları yanıtlayan White, AA muhabirinin uzun bir sorusuna yanıt vermekte gecikmedi. AA muhabirinin […]

 • Retuers Irak’ın Planını Yayınladı

  Reuters Haber Ajansı’nın haber araştırmasına göre Irak’ın yetkili bakanlığı Irak Bölgesel Kürdistan Yönetimi’ni (IKBY) İran ve Türkiye desteğiyle kendi kontrolleri altına almayı planladıkları ortaya atıldı. […]