Politik Yaşam

Petrol-İş Bandırma Şube’den darbe girişimine tepki

PETROL-İŞ SENDİKASI BANDIRMA ŞUBE BAŞKANI İSMAİL KAYAN, 15 TEMMUZ 2016 AKŞAMI YAŞANAN DARBE GİRİŞİMİNİ ASLA KABUL ETMEDİKLERİNİ SÖYLEDİ.

Petrol-İş Bandırma Şube’den darbe girişimine tepki
Bu haber 25 Temmuz 2016 - 20:20 'de eklendi ve 348 views kez görüntülendi.

Petrol-iş Sendikası Bandırma Şube Başkanı İsmail Kayan, 15 Temmuz 2016 akşamı yaşanan darbe girişimini asla kabul etmediklerini söyledi.

Petrol-iş Sendikası Bandırma Şube Başkanı İsmail Kayan, 15 Temmuz 2016 akşamı yaşanan darbe girişimini asla kabul etmediklerini olayın sorumlularına gerekli cezai işlemin uygulanmasını talep ettiklerini ifade etti. Kayan, Petrol-İş Sendikası olarak asker ya da sivil her türlü darbeye karşı olduklarını vurguladı.

Darbe girişimi ve sonrasında yaşananlara ilişkin Petrol-İş Sendikası Bandırma Şube Yönetimi adına açıklama yapan İsmail Kayan, darbe dönemlerinde ülke olarak hem sosyoekonomik hem de siyasal anlamda 40-50 yıl geriye gidildiğini ifade ederek, ’’Darbe girişiminde bulunanlar evrensel hukuk çerçevesi içerisinde cezaları verilmelidir. Yaşanan olaylara ne yazık ki yüzlerce vatandaşımız hayatını kaybetmiş güvenlik görevlileri şehit olmuştur. Bu tür durumlarda en çok etkilenen biz işçiler, emekçiler olmuşuzdur. seçimle gelen iktidarların yine seçimle gitmesinin demokrasinin temel ilkesi oluşturduğunu bir kez daha kuvvetle haykırıyoruz. Darbenin en büyük mağduru işçi sınıfı ve emekçiler olmuştur. En son 12 Eylül 1980 faşist cunta darbesi bunun en bariz örneğidir. Farklı anlayışlara, farklı düşüncelere, farklı kültürlere, farklı görüşlere sahip olsak ta tek ortak yanımız işçi ve emekçi olmamız ve demokrasiye inanmamızdır ’’ dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER