Politik Yaşam

SAVDES-SEN ve SİME-SEN’den FETÖ’nün darbe girişimine tepki

TÜRK SİLAHLI KUVVETLERİ (TSK) VE EMNİYET’TE GÖREV YAPAN SİVİL MEMURLAR, 15 TEMMUZ’DA FETÖ TERÖR ÖRGÜTÜ ÜYELERİ TARAFINDAN YAPILAN DARBE GİRİŞİMİNİ PROTESTO ETTİ.

SAVDES-SEN ve SİME-SEN’den FETÖ’nün darbe girişimine tepki
Bu haber 25 Temmuz 2016 - 19:20 'de eklendi ve 360 views kez görüntülendi.

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) ve Emniyet’te görev yapan sivil memurlar, 15 Temmuz’da FETÖ terör örgütü üyeleri tarafından yapılan darbe girişimini protesto etti.

Savunma ve Güvenlik Destek Hizmetleri Sendikası (SAVDES-SEN) ve Sivil Memurlar Sendikası (SİME-SEN) üyesi sivil memurlar, Kızılay’da toplanarak 15 Temmuz darbe girişimine tepki gösterdi. SAVDES-SEN Genel Başkanı Tuncay Cengiz ve SİM-SEN Genel Başkanı Serdar Dursun’un da katıldığı eylemde ortak açıklamayı, SAVDES-SEN Ankara 1 No’lu Şube Başkanı Abdul Kadir Akgün okudu. Akgün, sivil memurların dün olduğu gibi bugün de TSK ve Emniyet içerisinde demokrasinin sigortası olan personeller olduğunu kaydetti.

Vatanseverlikle vatan hainliği arasındaki ince çizgide sivil memurların milli iradenin yanında olduğunu gösterdiğini vurgulayan Akgün, “Bizler sivil memurlar olarak FETÖ, PKK, DAEŞ, PYD ve daha ne kadar terör örgütü varsa hepsini lanetliyor, demokrasimizin, parlamentomuzun, seçilmiş Cumhurbaşkanımız ve seçilmiş Başbakanımızın yanında olduğumuzu beyan ediyoruz. Yaşananlar bize TSK içinde barınmış, üniformalı teröristlerin olduğunu gösterdiği kadar, zaten bildiğimiz vatanperver, ülkesini seven, devletinden yana olan ve emir komuta zinciri içinde kalan askerlerimiz olduğunu da bir kez daha hatırlatmıştır” diye konuştu.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER