SON DAKİKA

Politik Yaşam
reklam

Şemdinli’ye Bağlı 1 Köy ve 1 Mezrada Sokağa Çıkma Yasağı

Hakkari Valiliği’nin açıklamasında 1 Ağustos günü Saat 04:00’te geçerli olmak üzere Hakkari’nin Şemdinli İlçesine bağlı Altınsu Köyü ve İncesu Mezrası’nda sokağa çıkma yasağının ilan edildiğini duyurdu.

Şemdinli’ye Bağlı 1 Köy ve 1 Mezrada Sokağa Çıkma Yasağı
Bu haber 01 Ağustos 2016 - 13:18 'de eklendi ve 1.335 views kez görüntülendi.

Hakkari Valiliği saat 04:00’ten itibaren geçerli olmak suretiyle yayınladığı bildiriyle Hakkari’ye bağlı bir köy ve bir mezrada sokağa çıkma yasağı ilan ederek, vatandaşlara duyurdu.

Hakkari Valiliği’nden geçtiğimiz gece bir açıklama geldi. Hakkari Valiliği’nin açıklamasında 1 Ağustos günü Saat 04:00’te geçerli olmak üzere Hakkari’nin Şemdinli İlçesine bağlı Altınsu Köyü ve İncesu Mezrası’nda sokağa çıkma yasağının ilan edildiğini duyurdu.

“Vatandaşın Can ve Mal Güvenliğinin Korunması Amacıyla”

Hakkari Valiliği sözlerine “Bölücü terör örgütü mensuplarının etkisiz hale getirilmesi amacıyla ve vatandaşın can ve mal güvenliğinin korunması amacıyla” diyerek başladı.

Hakkari Valiliği açıklamasında sokağa çıkma yasağının dayandığı maddeyi de sıraladı.

Hakkari Şemdinli’de 1 köy ve 1 mezrada gerçekleştirilen sokağa çıkma yasağının başlatıldığı metin ve bildiri şöyle:

“Bölücü terör örgütü mensuplarının etkisiz hale getirilmesi, asayiş ve huzur ortamının, kamu düzeni ile vatandaşın can ve mal güvenliğinin korunması amacıyla 5442 Sayılı İl İdaresi Kanunu’nun 11/C maddesi gereğince, ilimiz Şemdinli İlçesi Altınsu köyü ve bağlısı bulunan İncesu (Uzuntarla) mezrası mülki sınırları içerisinde 1 Ağustos 2016 günü saat: 04.00’ten geçerli olmak üzere 3 gün süreyle sokağa çıkma yasağı ilan edilmiş olup, Altınsu köyü ve bağlısı bulunan İncesu mezrasına giriş-çıkışlar yasaklanmıştır.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA