Tokat’ta ‘demokrasi nöbeti’

Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, terör örgütü lideri Fethullah Gülen’in Türkiye’ye teslim edilerek hukuk mevzuatları çerçevesinde cezasının verilmesini beklediklerini söyledi.

Fethullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) darbe girişimi sonrası yurt genelinde olduğu gibi Tokat’ta vatandaşlar demokrasi nöbetine devam ediyor. Cumhuriyet Meydanı’na demokrasi nöbetine katılanlar ellerinde Türk bayrakları ile birlik ve beraberlik mesajları veriyor. Yaşlısı genci meydanları boş bırakmıyor. Demokrasi nöbetine katılan vatandaşlara dev semaverlerde çay ikram ediliyor. Çay eşliğinde yapılan sohbetlerde durum değerlendirmesi yapan vatandaşlar sabahın ilk ışıklarına kadar nöbetlerine devam ediyor.

Demokrasi nöbetinde vatandaşları yalnız bırakmayan Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, FETÖ’nün uzantıları, maşalarına yönelik olarak yargıda, emniyette, müdürlüklerde, bakanlıklarda bu kişilerin ayıklanacağını, bu noktada çalışmaların hassas şekilde devam ettiğini söyledi. OHAL’in insanların özgürlüğüne, ekonomisine sıkıntı veren bir şey olmadığını ifade eden Başkan Eroğlu, “Tam tersi daha özgür, daha özgür ekonomimizin yere basan ve ülkemizin daha hassas bir şekilde yürümesine yarayan bir takım yasalarında çıkması anlamında yapılan bir çalışma” dedi.

Başkan Eroğlu, teröristlerin başı olan Fetullah Gülen’i Amerika’nın teslim etmesini beklediklerini ifade ederek, “Aynı durum ülkemizde olsa, Amerika’ya böyle saldırılar yapan bir güruh olsa ve onunda başı Türkiye’de olsa inanın Cumhurbaşkanımız, Başbakanımız anında o suçluyu teslim eder. Bizim de beklentimiz en kısa sürede terör örgütü lideri Gülen’in Türkiye’ye teslim edilmesidir. Teslim edildiğinde de hukuk mevzuatları çerçevesinde gerekli cezaların o haine, ihanet şebekesinin başına verilmesidir. O milletin iradesine nasıl ipotek koydu. İnsanları kandırmak suretiyle kendine böyle ihanet çeteleri oluşturması asla yanına kar kalmayacaktır” diye konuştu.

Demokrasi nöbetine Tokat Valisi Cevdet Can, Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, İl Jandarma Komutanı Albay Ercan Alacakurt, İl Emniyet Müdürü Fikri Yalman, İl Genel Meclis Başkanı Adem Dizer, İl Müftüsü Ahmet Erdem ile vatandaşlar katıldı.

 • Merkez Bankası’ndan Dövize Şoklama

  Merkez Bankası faiz oranlarını yükselterek dövize adeta şok etkisi yaptı. Merkez Bankası’nın ekonomiye şok etkisi yapması ile Amerikan Doları 6.01 TL seviyelerini gördü. Merkez Bankası faiz […]

 • 30 Bin Liraya Alınabilecek En İyi Araba

  Dolar fiyatlarının artmasıyla yükselen araç fiyatları, özellikle sıfır araç fiyatlarında yaşanan uçuk fiyat artışları nedeniyle vatandaşın araç alım gücünü oldukça etkilemiş durumda. Eskiden sıfır olarak satın alınabilen fiyatla araç, bugün ikinci el olarak alınabilmektedir.

 • Moldova’da 7 Çalışan Sınırdışı Edildi

  Moldova’nın en kalabalık şehri Kişinev’de Fetullah Gülen’e yakınlığıyla bilinen okul çalışanlarından 7 kişi gözaltına alınarak sınırdışı edilmeleri için işlemler yapıldı. Kişinev’de yaşanan bu gelişmeler Orizont […]

 • Asılan Öcalan Posterine Pentagon Açıklaması

  Pentagon sözcüsü White, Pentagon’da basın toplası düzenledi. Toplantıda basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Soruları yanıtlayan White, AA muhabirinin uzun bir sorusuna yanıt vermekte gecikmedi. AA muhabirinin […]

 • Retuers Irak’ın Planını Yayınladı

  Reuters Haber Ajansı’nın haber araştırmasına göre Irak’ın yetkili bakanlığı Irak Bölgesel Kürdistan Yönetimi’ni (IKBY) İran ve Türkiye desteğiyle kendi kontrolleri altına almayı planladıkları ortaya atıldı. […]