Politik Yaşam

Uluslararası İpekyolu 134 gün sonra trafiğe açıldı

Mardin’in Nusaybin ilçesinde sokağa çıkma yasağının kaldırılmasıyla birlikte tarihi ipekyoluda trafiğe açıldı. İpekyolu güzergahı artık ulaşılabilir durumda.

Uluslararası İpekyolu 134 gün sonra trafiğe açıldı
Bu haber 26 Temmuz 2016 - 11:24 'de eklendi ve 334 views kez görüntülendi.

Mardin’in Nusaybin ilçesinde sokağa çıkma yasağının kısmi olarak kaldırılmasının ardından uluslararası İpekyolu da trafiğe açıldı.

Mardin’in Nusaybin ilçesindeki sokağa çıkma yasağı nedeniyle 134 gündür trafiğe kapalı olan uluslararası İpekyolu, ilçedeki yasağın kısmi olarak kaldırılmasının ardından yeniden trafiğe açıldı. Yasakla birlikte Irak’a gitmek için Midyat karayolunu kullanan TIR şoförleri, yasağın kaldırılmasıyla İpekyolu’nu kullanmaya başladı. İpekyolu’nun açılmasına çok sevindiklerini anlatan TIR şoförleri, aylardır bu anı beklediklerini söylediler.

Kızıltepe’den Irak’ın Zaho kentine yük götürdüğünü belirten Muammer Yıldırım, “5 aydır Nusaybin’den geçen tarihi İpekyolu kapalı olduğundan Mardin Midyat üzerinden Irak’a gitmek zorunda kalıyorduk ancak o yol çok kötüydü. Nusaybin yolu açıldı, çok sevinçliyiz. Bu yol bizim için daha rahat” dedi.

Ahmet Yıldırım adlı TIR şoförü ise, 5 aydır mağdur olduklarını anlatarak, “Midyat karayolunu kullanıyorduk. O yol çok kötüydü. Hem dar, hem bozuk, hem de çok virajlıydı. Özellikle biz TIR şoförleri olarak çok sıkıntı çektik. Midyat yolundan Irak’a giderken kaza yaptım, arabanın bana düşen payını satmak zorunda kaldım, çok mağdur oldum. Allah’a şükür Nusaybin yolu açıldı, çok sevinçliyim. Mardin’den Irak’ın Zaho kentine un götürüyorum” ifadelerini kullandı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER