Ünye Belediyesi’nde kazançlı ihale

Ünye Belediyesi’ne ait olan akaryakıt istasyonunda yapılan ihale sonucu bir önceki ihaleden yüzde 125’lik bir fark belediyenin kasasına girecek.

Ünye Belediyesine ait olan ve daha önce başka bir firmaya kiralanan akaryakıt istasyonu için sözleşme süresinin dolmasının ardından yeniden ihaleye çıkıldı. 20 Haziran 2016 tarihinde yapılan ihalenin ardından bugün Ünye Belediyesi ile ihaleyi kazanan Cem Petrol Otomotiv Turizm. Tic. A.Ş yetkilileri arasında sözleşme imzalandı.

İmza öncesi bir açıklama yapan Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, “Elimizde ki rakamlara baktığımız zaman biz önceki dönemde yıllık 105 bin litre üzerinden ve rakamsal karşılık itibariyle bakıldığı zaman da aylık 32 bin liraya iş adamımız işletme iken, süresi dolduğu için 10 yıllığına yeni bir ihale gerçekleştirdik. İhale sonrası yeni rakam aylık 68 bin lira olarak belirlenmiştir. Bu sonuca baktığımızda eski ihale rakamının iki katından fazla bir rakamı belediyemize aylık olarak kazandırmış bulunmaktayız” diye konuştu.

Başkan Çamyar, “Bu rakamlar kuruşu kuruşuna Ünye’nin hizmeti için harcanacak, buradan elde ettiğimiz gelirle ilçemizin temiz olması, sokaklarının değişmesi, yollarının yapılması, binaların dış cephelerinin giydirilmesi, 21.yüzyıla yakışır bir kent inşa edilmesi kullanacağız” dedi.

Başkan Çamyar, ihaleyi kazanan iş adamlarına teşekkür etti.

Yapılan ihale çerçevesinde bugün atılan imzalarla birlikte firma akaryakıt istasyonunu 10 yıl boyunca işletecek. Aylık 68 bin lira olarak belirlenen ve her ay peşin olarak ödenecek kira bedeline ise her yıl yüzde 10 kira zammı yapılacak.

 • Merkez Bankası’ndan Dövize Şoklama

  Merkez Bankası faiz oranlarını yükselterek dövize adeta şok etkisi yaptı. Merkez Bankası’nın ekonomiye şok etkisi yapması ile Amerikan Doları 6.01 TL seviyelerini gördü. Merkez Bankası faiz […]

 • 30 Bin Liraya Alınabilecek En İyi Araba

  Dolar fiyatlarının artmasıyla yükselen araç fiyatları, özellikle sıfır araç fiyatlarında yaşanan uçuk fiyat artışları nedeniyle vatandaşın araç alım gücünü oldukça etkilemiş durumda. Eskiden sıfır olarak satın alınabilen fiyatla araç, bugün ikinci el olarak alınabilmektedir.

 • Moldova’da 7 Çalışan Sınırdışı Edildi

  Moldova’nın en kalabalık şehri Kişinev’de Fetullah Gülen’e yakınlığıyla bilinen okul çalışanlarından 7 kişi gözaltına alınarak sınırdışı edilmeleri için işlemler yapıldı. Kişinev’de yaşanan bu gelişmeler Orizont […]

 • Asılan Öcalan Posterine Pentagon Açıklaması

  Pentagon sözcüsü White, Pentagon’da basın toplası düzenledi. Toplantıda basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Soruları yanıtlayan White, AA muhabirinin uzun bir sorusuna yanıt vermekte gecikmedi. AA muhabirinin […]

 • Retuers Irak’ın Planını Yayınladı

  Reuters Haber Ajansı’nın haber araştırmasına göre Irak’ın yetkili bakanlığı Irak Bölgesel Kürdistan Yönetimi’ni (IKBY) İran ve Türkiye desteğiyle kendi kontrolleri altına almayı planladıkları ortaya atıldı. […]