Ünye’de milli irade korteji

Ordu’nun Ünye ilçesinde demokrasi nöbeti devam ediyor.

Demokrasi nöbetinin 11. gününde Ünyeliler bu kez de Milli İrade kortejinde bir araya geldi. Ünye Topbaşı mevkisinde toplanan yüzlerce kişi sahil boyunca oluşturduğu milli irade korteji ile adeta tüm dünyaya demokrasi dersi verdi.

Korteje Ünye Kaymakamı Mustafa Demir, Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, AK Parti Ünye İlçe Başkanı Arif Ergün, Cumhuriyet Halk Partisi Ünye İlçe Başkanı Ali Yalçın, Milliyetçi Hareket Partisi Ünye İlçe Başkanı Ayhan Ayyıldız, mahalle muhtarları, oda temsilcileri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve yüzlerce vatandaş katıldı.

Ünye sahil boyunca yaklaşık 2 kilometre yürüyen korteje yoldan geçen araçlarda ki vatandaşların yanı sıra evlerinin balkonlarına çıkan vatandaşlar da eşlik etti.

Ünye Cumhuriyet Meydanı’nda son bulan kortej yürüyüşü sonrası coşkulu kalabalığa seslenen MHP Ünye İlçe Başkanı Ayhan Ayyıldız, “Var olduğumuz günden bu yana kavgasını verdiğimiz kavramların meydanların dili olduğunu görmek elbette sevindirici, milliyetçiliğin bu nedenle cumhuriyetimizin koruyucusu olduğu unutulmamalıdır” dedi.

CHP Ünye İlçe Başkanı Ali Yalçın, ”15 Temmuz Türkiye tarihine kara bir leke olarak geçecektir, kimliği, düşüncesi ne olursa olsun bu halkımız hain girişime karşı direnişini göstermiş ve geçit vermemiştir. Demokrasiye inanan her fert bundan böyle bu vatan için kendini feda etmeye hazır olduğunu göstermiştir” diye konuştu.

AK Parti Ünye İlçe Başkanı Arif Ergün, “Artık görüldü ki Türkiye’de muhalefeti, iktidarı bütün partiler mesele memleket olduğu zaman bir araya geliyor. Bu vatan hainlerine karşı hükümetimiz var gücüyle çalışıyor, bir an önce bu vatanın içine sızan hainler tespit edilerek gereken cezalar verilecek” ifadelerini kullandı.

“HAKKANİYETLE HAREKET EDECEĞİZ”

Cumhuriyet Meydanı’nda toplanan coşkulu kalabalığa seslenen Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar ise, “Biz tanka, tüfeğe, uçağa karşı duran bir milletiz mensuplarıyız. Bu uğurda 248 şehit verdik Allah mekanlarını cennet eylesin, bu kötü günleri bir daha milletimize yaşatmasın. Bu hainliğin hesabı hem kıyamet günüde hem de bu dünyada olacak. Yargı süreci başlıyor, ancak cadı avına da müsaade etmeyeceğiz, suçlu olanlar cezalarını en ağır şekilde çekecek ama bize düşen kimsenin hakkını da gasp etmek olmamalı, siyasi hırslarla, entrikalarla acaba şu bürokratında ayağını kaydırsam nasıl olur demekle hiç kimse öbür dünyada bunu hesabını veremez. Gayet titiz bir şekilde devletimiz her şeye hakim. Hepsinin elinde memur, işçi ve bürokratlar ilgili bilgiler mevcut. Zamanı geldiğinde atılması gereken adımlar atılacaktır. Ancak tekrar altını çiziyorum, hakkaniyetle hareket edeceğiz” şeklinde konuştu.

 • Merkez Bankası’ndan Dövize Şoklama

  Merkez Bankası faiz oranlarını yükselterek dövize adeta şok etkisi yaptı. Merkez Bankası’nın ekonomiye şok etkisi yapması ile Amerikan Doları 6.01 TL seviyelerini gördü. Merkez Bankası faiz […]

 • 30 Bin Liraya Alınabilecek En İyi Araba

  Dolar fiyatlarının artmasıyla yükselen araç fiyatları, özellikle sıfır araç fiyatlarında yaşanan uçuk fiyat artışları nedeniyle vatandaşın araç alım gücünü oldukça etkilemiş durumda. Eskiden sıfır olarak satın alınabilen fiyatla araç, bugün ikinci el olarak alınabilmektedir.

 • Moldova’da 7 Çalışan Sınırdışı Edildi

  Moldova’nın en kalabalık şehri Kişinev’de Fetullah Gülen’e yakınlığıyla bilinen okul çalışanlarından 7 kişi gözaltına alınarak sınırdışı edilmeleri için işlemler yapıldı. Kişinev’de yaşanan bu gelişmeler Orizont […]

 • Asılan Öcalan Posterine Pentagon Açıklaması

  Pentagon sözcüsü White, Pentagon’da basın toplası düzenledi. Toplantıda basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Soruları yanıtlayan White, AA muhabirinin uzun bir sorusuna yanıt vermekte gecikmedi. AA muhabirinin […]

 • Retuers Irak’ın Planını Yayınladı

  Reuters Haber Ajansı’nın haber araştırmasına göre Irak’ın yetkili bakanlığı Irak Bölgesel Kürdistan Yönetimi’ni (IKBY) İran ve Türkiye desteğiyle kendi kontrolleri altına almayı planladıkları ortaya atıldı. […]