SON DAKİKA

Politik Yaşam
reklam

Yabancı yatırımcılara ‘Her şey yolunda’ mektubu

TTO BAŞKANI ABDULVAHAP OLGUN İMZALI MEKTUPTA YABANCI YATIRIMCILARA, EKONOMİDE İSTİKRARIN BOZULMAYACAĞI MESAJI VERİLDİ.

Yabancı yatırımcılara ‘Her şey yolunda’ mektubu
Bu haber 28 Temmuz 2016 - 12:14 'de eklendi ve 1.203 views kez görüntülendi.

Torbalı Ticaret Odası (TTO) Başkanı Olgun Torbalı’daki 54 yabancı sermayeli şirkete mektup yazdı. ABD, Almanya, Rusya, İsviçre, Danimarka, Fransa menşeli şirketlere, “Günlük hayatımız ve tüm devlet fonksiyonları, ülke genelinde bu üzücü girişiminden sonra normale dönmüştür, herhangi bir sıkıntı yoktur” mesajı verildi.

Darbe girişimi hissedildiği andan itibaren gerek üyelerine gerekse de kamuoyuna yönelik birlik olma, demokrasiye sahip çıkma çağrısı yapan Torbalı Ticaret Odası (TTO), yönetimi ayrıca 54 yabancı üyesine yatırımlara devam niteliğinde İngilizce mektup gönderdi.

TTO Başkanı Abdulvahap Olgun imzalı mektupta yabancı yatırımcılara, ekonomide istikrarın bozulmayacağı mesajı verildi. Hafta başında yerli iş adamlarına yatırımlarından vazgeçmemeleri çağrısında bulunan Olgun, özellikle yabancı yatırımcıların ülkedeki gelişmelerden etkilenmemeleri, ekonomik tedbirlere güvenmeleri gerektiğine vurgu yaptı. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ile eş zamanlı gönderilen mektup, ABD, Almanya, Rusya, İsviçre, Danimarka, Fransa menşeli şirketlere en kısa zamanda ulaşacak.

Dev markalar

Dünyaca ünlü markaların Türkiye’de üretim sahalarının bulunduğu Torbalı, bu anlamda ülke ekonomisine ciddi katkı sağlıyor. Ülkedeki gelişmeleri kaygı ile izleyen yabancı menşeli ve yabancı ortaklı firmalara, ‘sorun yok’ mesajı veren TTO Başkanı Abdulvahap Olgun, mektupta devletin tüm fonksiyonlarının normale döndüğü vurgusu yapıldı. Mektup gönderilen 54 yabancı ortaklı şirket arasında JTI, Chevrolet Otomotiv, General Motors, Maurer Söhne, Philip Morris, Dr. Oetker, Chrysamed, Gaspardo, Lart Havlu, M.S. Pazarlama, Segezha, Hanexport Dış Ticaret, SFS Dekpaks, General Motor, Ferrino Gıda, Kubalılar Meşrubat, Tesco Kipa ve İmpo Motor yer alıyor.

Yabancı firmaların hem ülke ekonomisine hem de Torbalı’nın ödediği vergiye ciddi katkıları olduğuna işaret eden TTO Başkanı Olgun, “Başkanımız Sayın Hisarcıklıoğlu şu an Türk özel sektörüne öncülük ediyor. Bizde Torbalı’da üstümüze düşeni yapmaya devam ediyoruz. Üyemiz olan yabancı yatırımcıların şu sıralar içinde bulunduğumuz durumda endişe duymalarını, ekonomik kaygı içerisinde olmalarını istemiyoruz. İngilizce hazırlanmış mektubumuzda, gerek gümrük prosedürlerinin gerekse ekonomik gelişmelerin hiçbir aksaklık olmadan devam edeceğini bildirdik” dedi.

İşte o mektup

“Bildiğiniz gibi, 15 Temmuz 2016 tarihinde, Türkiye’nin demokratik olarak seçilmiş hükümeti Türk Silahlı Kuvvetlerinin bir kısmı tarafından devrilmeye çalışılmıştır. Yapılan girişim seçilmiş hükümete sadık kalınarak Türk Güvenlik Güçlerinin ortak çabaları ve Türkiye halkı tarafından bertaraf edilmiştir. Günlük hayatımızın ve tüm devlet fonksiyonlarının ülke genelinde bu üzücü girişiminden sonra normale döndüğü hakkında sizleri bilgilendirmek istiyoruz. Hükümetimiz normalleşme sürecini kısaltmak ve hemen Türk ekonomisini istikrara kavuşturmak için Olağanüstü Hal İlan etmiş olup ekonomimiz için de gerekli bütün tedbirleri almıştır. İş yaşamında, tüm firmalar ve fabrikalar herhangi işleyişi durduracak bir kesinti bulunmamaktadır. Gümrük prosedürleri ve diğer ekonomik işlemler aksaklık olmaksızın normal faaliyetini devam ettirebilirler ve tüm ticari devlet hizmetleri de herhangi bir gecikme olmadan normal faaliyet göstermektedir. Ülkemizde herhangi bir istikrarsızlık olmayacağı ve daha önce olduğu gibi iş ortaklarımızla taahhütlerimizi tutmaya devam edeceğimizi tüm samimiyetimizle belirtiriz. Eğer firma olarak bir talep ve ihtiyacınız olduğunda bizimle düşünmeden iletişime geçebilirsiniz.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA