Politik Yaşam

Yapıcıoğlu: “Bu Mübarek Ayda Bile Kan Akıyor”

Mardin’in Midyat ilçesinde partisinin düzenlediği iftar programına katılan HÜDA PAR Genel Başkanı İstanbul’da ki Havalimanı patlamasını kınayarak Terörü eleştirdi. Zekeriya Yapıcıoğlu “Mübarek ayda da kan akıyor” dedi.

Yapıcıoğlu: “Bu Mübarek Ayda Bile Kan Akıyor”
Bu haber 30 Haziran 2016 - 15:47 'de eklendi ve 309 views kez görüntülendi.

HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, Mardin’in Midyat ilçesinde partisinin düzenlediği iftar programına katıldı. Yapıcıoğlu, iftar programında yaptığı konuşmada, “Bu rahmet ikliminde iftara yaklaşırken, duaların makbul olduğu şu mübarek dakikalarda İslam coğrafyasının farklı yerlerinde acılar çeken kardeşlerimize dua edelim.” dedi.

Yapıcıoğlu, “Ramazan ayının başında Midyat’ta patlama olmuştu. Dün ise İstanbul’da patlama oldu. Maalesef bu mübarek ayda bile kan akmaya devam ediyor. Özellikle Müslümanların memleketlerinde çok ciddi olaylar, katliamlar ve gözyaşı görüyoruz. Midyat’ta, İstanbul’da ve memleketin farklı bölgelerinde yaşanan olaylarda haksız bir şekilde hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralılara şifa ve yakınlarına başsağlığı diliyorum.” dedi.

İftar programının ardından gündeme ilişkin gazetecilerin sorularını cevaplandıran Hür Dava Partisi (HÜDA PAR) Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, İstanbul Atatürk Havalimanı’ndaki terör saldırısına ilişkin, “Kim yapmış olursa olsun, hangi amaçla yapılmış olursa olsun böyle bir şeyi tasvip etmek, böyle bir şeyi meşru görmek mümkün değildir. Bunu şiddetle kınıyoruz.” dedi.

Yapıcıoğlu, “Kim olduklarını hatta hangi ülke vatandaşları olduklarını, hangi dine mensup olduklarını bilmeden rastgele insanları öldürmek insanlık dışı bir şey. Yapanları şiddetle kınıyorum. Saldırıda hayatını kaybedenlerin yakınlarına başsağlığı diliyorum. Bu konuda yetkililerin gözden geçirmesi gereken bazı hususlar var. Güvenlik zaafının olup olmadığı noktasında çok detaylı araştırma ve incelme yapılmalıdır.” diye konuştu.

PKK’lıların 26 Haziran 1992’de Silvan’ın Yolaç (Susa) Köyü’ndeki bir camide namaz kılan 10 kişiyi kurşuna dizerek katliam gerçekleştirdiğini hatırlatan Yapıcıoğlu, bu olayın üzerinden geçen yılların böyle bir vahşetin acısını unutturmaya yetmediğini aktardı. Yapıcıoğlu, “Bunun gibi pek çok katliama imza atmış bir örgüt olan PKK, bunun gibi pek çok yerde, farklı farklı tarihlerde farklı yerlerde masum insanların katletmiştir.” dedi. (iha)

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER