Yapıcıoğlu: “Bu Mübarek Ayda Bile Kan Akıyor”

HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, Mardin’in Midyat ilçesinde partisinin düzenlediği iftar programına katıldı. Yapıcıoğlu, iftar programında yaptığı konuşmada, “Bu rahmet ikliminde iftara yaklaşırken, duaların makbul olduğu şu mübarek dakikalarda İslam coğrafyasının farklı yerlerinde acılar çeken kardeşlerimize dua edelim.” dedi.

Yapıcıoğlu, “Ramazan ayının başında Midyat’ta patlama olmuştu. Dün ise İstanbul’da patlama oldu. Maalesef bu mübarek ayda bile kan akmaya devam ediyor. Özellikle Müslümanların memleketlerinde çok ciddi olaylar, katliamlar ve gözyaşı görüyoruz. Midyat’ta, İstanbul’da ve memleketin farklı bölgelerinde yaşanan olaylarda haksız bir şekilde hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralılara şifa ve yakınlarına başsağlığı diliyorum.” dedi.

İftar programının ardından gündeme ilişkin gazetecilerin sorularını cevaplandıran Hür Dava Partisi (HÜDA PAR) Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, İstanbul Atatürk Havalimanı’ndaki terör saldırısına ilişkin, “Kim yapmış olursa olsun, hangi amaçla yapılmış olursa olsun böyle bir şeyi tasvip etmek, böyle bir şeyi meşru görmek mümkün değildir. Bunu şiddetle kınıyoruz.” dedi.

Yapıcıoğlu, “Kim olduklarını hatta hangi ülke vatandaşları olduklarını, hangi dine mensup olduklarını bilmeden rastgele insanları öldürmek insanlık dışı bir şey. Yapanları şiddetle kınıyorum. Saldırıda hayatını kaybedenlerin yakınlarına başsağlığı diliyorum. Bu konuda yetkililerin gözden geçirmesi gereken bazı hususlar var. Güvenlik zaafının olup olmadığı noktasında çok detaylı araştırma ve incelme yapılmalıdır.” diye konuştu.

PKK’lıların 26 Haziran 1992’de Silvan’ın Yolaç (Susa) Köyü’ndeki bir camide namaz kılan 10 kişiyi kurşuna dizerek katliam gerçekleştirdiğini hatırlatan Yapıcıoğlu, bu olayın üzerinden geçen yılların böyle bir vahşetin acısını unutturmaya yetmediğini aktardı. Yapıcıoğlu, “Bunun gibi pek çok katliama imza atmış bir örgüt olan PKK, bunun gibi pek çok yerde, farklı farklı tarihlerde farklı yerlerde masum insanların katletmiştir.” dedi. (iha)

 • Merkez Bankası’ndan Dövize Şoklama

  Merkez Bankası faiz oranlarını yükselterek dövize adeta şok etkisi yaptı. Merkez Bankası’nın ekonomiye şok etkisi yapması ile Amerikan Doları 6.01 TL seviyelerini gördü. Merkez Bankası faiz […]

 • 30 Bin Liraya Alınabilecek En İyi Araba

  Dolar fiyatlarının artmasıyla yükselen araç fiyatları, özellikle sıfır araç fiyatlarında yaşanan uçuk fiyat artışları nedeniyle vatandaşın araç alım gücünü oldukça etkilemiş durumda. Eskiden sıfır olarak satın alınabilen fiyatla araç, bugün ikinci el olarak alınabilmektedir.

 • Moldova’da 7 Çalışan Sınırdışı Edildi

  Moldova’nın en kalabalık şehri Kişinev’de Fetullah Gülen’e yakınlığıyla bilinen okul çalışanlarından 7 kişi gözaltına alınarak sınırdışı edilmeleri için işlemler yapıldı. Kişinev’de yaşanan bu gelişmeler Orizont […]

 • Asılan Öcalan Posterine Pentagon Açıklaması

  Pentagon sözcüsü White, Pentagon’da basın toplası düzenledi. Toplantıda basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Soruları yanıtlayan White, AA muhabirinin uzun bir sorusuna yanıt vermekte gecikmedi. AA muhabirinin […]

 • Retuers Irak’ın Planını Yayınladı

  Reuters Haber Ajansı’nın haber araştırmasına göre Irak’ın yetkili bakanlığı Irak Bölgesel Kürdistan Yönetimi’ni (IKBY) İran ve Türkiye desteğiyle kendi kontrolleri altına almayı planladıkları ortaya atıldı. […]