Politik Yaşam

Yaşar Üniversitesi AB’li oldu

YAŞAR ÜNİVERSİTESİ, 47 ÜLKEDEN 850 ÜNİVERSİTENİN YER ALDIĞI AVRUPA ÜNİVERSİTELER BİRLİĞİ’NE (EUA) ÜYE OLDU.

Yaşar Üniversitesi AB’li oldu
Bu haber 28 Temmuz 2016 - 10:36 'de eklendi ve 556 views kez görüntülendi.

Yaşar Üniversitesi, 47 ülkeden 850 üniversitenin yer aldığı Avrupa Üniversiteler Birliği’ne (EUA) üye oldu.

Yaşar Üniversitesi, merkezi Belçika’da bulunan ve üye ülkelerin yükseköğrenim kurumlarının kalite gelişimini ve devamlılığını desteklemek üzere kurulan EUA’ya tam üye olarak kabul edilmenin gururunu yaşıyor. Amacı, üniversitelerin öğretim, araştırma faaliyetleri ve yönetim süreçleri ile ilgili değerlendirme yaparak kalite düzeyinin artırılması ve kalite sürekliliğinin sağlamak olan Avrupa Üniversiteler Birliği, titiz bir değerlendirme süreci ve Yükseköğretim Kurulu’nun (YÖK) verdiği destek mektubu sonucunda aldığı kararla, Yaşar Üniversitesi’ni birliğe ‘Bireysel Tam Üyelik’ statüsünde kabul etti.

Uluslararası kent üniversitesi

Yaşar Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Cemali Dinçer, Avrupa Üniversiteler Birliği’ne üye olmaktan gurur duyduklarını belirterek, “Bu saygın üyelik uluslararası kent üniversitesi olma hedefinde hızla ilerleyen ve stratejik planımız gereği uluslararasılaşma yolunda attığımız önemli bir adımdır” dedi.

Dinçer, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Yaşar Üniversitesi olarak ana hedefimiz, akademik kadronun niteliğini zenginleştirerek dünya standardında eğitim ve araştırma imkanları oluşturmak. İngilizce hazırlık sınıfımız da aralarında Columbia, Boston, California üniversitelerinin bulunduğu dil eğitim programını akredite eden dünyanın en önemli kalite belgesi CEA Akreditasyonunu alan ilk Türk yükseköğretim programı. Üniversiteler Akademik Performansa Dayalı Başarı Sıralaması (URAP) tarafından gerçekleştirilen 2015-2016 Dünya Sıralamasında Yaşar Üniversitesi, İzmir’den ilk 2000 sıralamasına girebilen tek vakıf üniversitesi. Türk Standartları Enstitüsü’nden TS EN ISO 50001 Enerji Yönetim Sistemi Belgesi’ne sahip olan Türkiye’deki ilk ve tek üniversiteyiz. Hedefimiz Yaşar Üniversitesi’nin sahip olduğu bu ayrıcalıklarıyla, ‘en iyi ilk 1000 ve onu takiben en iyi ilk 500 dünya üniversitesi’ arasında yer almasını sağlamak.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER