SON DAKİKA

Politik Yaşam
reklam
YAZARLAR
Ahmet Yılmaz TÜM YAZILARI
Kerkük ile erbil yolu üzerinde Irak güçleri ile Peşmerge arasında sıcak çatışma meydana geldi. Çatışma esnasında ölen ve yaralanan olup olmadığı bilinmiyor. Peşmergeler Irak askeri güçlerine geçit vermedi.
Reuters Haber Ajansı’nın haber araştırmasına göre Irak’ın yetkili bakanlığı Irak Bölgesel Kürdistan Yönetimi’ni (IKBY) İran ve Türkiye desteğiyle kendi kontrolleri altına almayı planladıkları ortaya atıldı. Açıklamada IKBY sınır kapılarının nasıl kontrol altına alınacağına, Irak güçlerinin Türkiye ve İran üzerinden mi ilerleyeceğine dair detay verilmedi. Erbil merkezli Rudaw TV’ye konuşan Kürt yetkililer ise sınır kapılarının kontrolünün […]
Sevda Balcı TÜM YAZILARI
Pentagon sözcüsü White, Pentagon’da basın toplası düzenledi. Toplantıda basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Soruları yanıtlayan White, AA muhabirinin uzun bir sorusuna yanıt vermekte gecikmedi. AA muhabirinin sorduğu “Rakka, ABD halkından toplanan milyonlarca dolarlık vergiler ve yerel güçleri eğiten ABD kuvvetlerinin yardımlarıyla kurtarıldı. Ancak YPG veya DSG ismini kullanan PKK/PYD, Rakka zaferini ABD tarafından da terör örgütü […]
Tayfun Kahraman TÜM YAZILARI
ABD’den Aynur Doğan’a Akdeniz Müziği Ustası ödülü geldi. Kürtçe Müzik sanatçısı Aynur Doğan’a ABD’de ki Berklee Müzik Okulu’ndan beklenmedik bir ödül.
Yağmur Polat TÜM YAZILARI
Hak ve Adalet Platformu İstanbul'un Fatih ilçesinde kuruldu. Toplantı düzenleyen platform üyeleri, neden hayır dediklerini katılımcılara anlattı. Seçimlere kadar devam edeceklerini duyurdu.
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
SON DAKİKA